ALENA ŠUSTROVÁ – Cestami tajemna

Publikováno: 4. dubna 2019 | autor Redakce
img-2076-bw-vitochov.jpg

Pozvánka na výstavu
ALENA ŠUSTROVÁ – Cestami tajemna
Klášter Chotěšov – prostory konventu
1. 5. – 14. 7. 2019

Fotografuje od roku 2005, věnuje se převážně fotografiím z hudebního
a divadelního prostředí. Koníček se jí stal částečně prací – jako produkční berounského kulturního centra dokumentuje pořádané kulturní akce, což ji nutí pořizovat také fotografie barevné (nejen oblíbené černobílé). Je členkou dámského uskupení Berounské fotoJezinky, s nimiž pravidelně vystavuje, vystavovala také samostatně na nejrůznějších místech v ČR (Beroun, Praha, Plzeň, Špindlerův Mlýn, Poděbrady, Rakovník, Příbram aj.). Zúčastnila se projektu vytváření obrazové kroniky Jeden den České republiky, který zaznamenal mimořádný ohlas již v mnoha zemích světa (USA, Japonsko, africké země, Izrael a další), její fotografie byla vybrána do výpravné stejnojmenné publikace, kterou vydalo v roce 2008 nakladatelství Frey (záštitu převzal Václav Havel) a jako taková s ostatními publikovanými fotografiemi vystavena v roce 2009 v pražské galerii Mánes.

alena-sustrova-chotesov.jpg

Její fotografie byly dále reprodukovány v publikaci BEROUN (Nakladatelství Lidové noviny, 2008), jsou zastoupeny v soukromých i veřejných sbírkách a také hojně využívány v propagačních materiálech berounského informačního centra. Návštěvníci berounské Plzeňky znají její hudební a divadelní fotografie, které ve formátu A1 zdobí vestibul a chodby tohoto kulturního domu.

O tom, že fotí nejen muziku a divadlo, ale věnuje se i jiným krásným věcem (věrna pak zůstává černobílému provedení), přesvědčila návštěvníky na výstavě Jiná, která byla nejúspěšnější výstavou roku 2017 v berounské komorní galerii Holandský dům. Fotografie této výstavy jsou dílem krajinářské, architektonické nebo zachycující zátiší
či situace, které se autorce zdály zajímavými při toulání památkami a českou krajinou. Doplněné o fotografie, které vznikly v loňském roce, budou k vidění na výstavě v klášteře Chotěšov od 1. 5. do 14. 7. 2019.                                           

www.alenasustrova.cz

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.