Ach, ty akty – Obrazy, fotografie, grafika

Publikováno: 22. května 2023 | autor Redakce
akty-plakat.jpg

V úterý 2. května byla zahájena další výstava, kterou kutnohorská umělecká agentura a galerie ArcusGallery připravila pro komorní pražskou galerii a vinárnu U Posledního soudu /Jagellonská 8, Královské Vinohrady).

Tentokrát bude lehce, či spíše něžně erotická - jak napovídá i její název Ach, ty akty. Expozici tvoří především grafické listy, fotografie, kreseb a malby současných českých výtvarníků, doplněné dalšími artefakty ze sbírkových fondů s ArcusGallery.

akty-plakat.jpg

Bohunka Waageová vybrala pro výstavu dvě své olejomalby a několik grafických listů, Pavel Piekar zase osobité linoryty. Poprvé se na skupinových výstavách ArcusGallery představí i kladenská výtvarnice Renáta Kaiserová, a to několika lepty. Chybět tradičně nebude ani František Leták, který přivezl dívčí akt z úplných začátků svojí tvorby. Krásnou uměleckou fotografii, která neskrývá inspiraci Františkem Drtikolem, vystavuje kutnohotský grafik Jiří D. Dostál. Z Hory Kutné je i další fotograf Radek Volf, který tvoří historickou, nepříliš známou technikou kyanotypie a prezentuje na výstavě soubor fotokoláží.¨

akty-volf.jpg

Ve výčtu bychom mohli pokračovat, krátce jenom připomeňme několik dalších autorů - Ota Janeček, Karel Šafář, Zdeněk Mézl, Karel Beneš, Tomáš Hřivnáč, Hana Čápová, Vlastimil Bareš, Veronika Holá a ještě i další...

akty-safar.jpg

Vernisáží provede, krátké pojednání o erotice ve výtvarném umění přednese a výstavu zvukem keramického zvonce ArcusGallery zahájí malířka a grafička Bohunka Waageová. Na sklenku výtečného vína pozve vinárník a galerie Václav Srb, emeritní předseda Koruny české (Monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska).

akty-piekar.jpg

Výstavu Ach, ty akty můžete v pražské galerii a vinárně U Posledního soudu navštívit do neděle 4. června 2023.

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.