85 % Čechů chce pro děti chytré hodinky: nejžádanější je sledování polohy

Publikováno: 13. září 2023 | autor Redakce
img-4583-scaled.jpg

Češi chtějí mít přehled o tom, kde se jejich děti nacházejí. I proto roste zájem o dětské chytré hodinky, které mohou obavy rodičů o bezpečí jejich potomků snížit. Vyplývá to z průzkumu, který realizovala mezi svými zákazníky dvojka na trhu v oblasti prodeje elektroniky, společnost CZC.

85 % oslovených rodičů dětí do 12 let uvedlo, že uvažuje o pořízení dětských chytrých hodinek pro své děti, přičemž nejoceňovanější vlastností hodinek byla možnost zjištění polohy dítěte.

img-4614-scaled.jpg

Češi uvažují mnohem víc než dřív o způsobech, jak mít víc informací o pohybu svých potomků a zároveň mít možnost se jim kdykoli spolehlivě dovolat, a to i v případě, kdy během hry venku odloží telefon a neslyší jeho zvonění. Průzkum, který realizovalo CZC mezi svými zákazníky, rodiči dětí do 12 let, ukázal, že respondenti považují dětské chytré hodinky za mnohem důležitější než telefon.

czc-pruzkum-fce-chytrych-hodinek@3x-100-1.jpg

Na otázku, zda by rodiče pořídili svému malému dítěti raději chytré hodinky s možností volání a zjištění polohy nebo mobil, odpovědělo 46 % z nich, že by dalo přednost hodinkám, 31 % dává přednost smartphonu a 19 % by dítěti nejraději dopřálo obě zařízení.

Nejdůležitější funkce dětských chytrých hodinek z pohledu rodičů

Dětské chytré hodinky nabízí celou řadu funkcí. Podle modelu patří mezi ty nejznámější možnost volání i bez telefonu (s instalovanou SIM kartou v hodinkách), určení polohy, monitoring počtu kroků a fyzické aktivity, monitoring tepu, sledování kvality a délky spánku a zábavní funkce ve formě her.

czc-pruzkum-fce-urcovani-polohy@3x-100.jpg

Každou z popsaných funkcí měli rodiče možnost označit jako velmi důležitou, méně důležitou nebo nepodstatnou. Na prvním místě pomyslného žebříčku se umístilo sledování polohy dítěte, jako velmi důležitou ji označilo 66 % oslovených. Možnost dovolat se spolehlivě dítěti za všech okolností označilo jako velmi důležitou funkci 59 % rodičů.

Ostatní uvedené vlastnosti hodinek vnímá většina rodičů jako méně důležité nebo nedůležité. Další místa obsadily funkce monitoringu kroků, tepu a spánku a za nejméně důležité jsou považovány hry.

czc-pruzkum-uvahy-o-koupi@3x-100.jpg

Na otázku, zda rodiče využívají nebo by využívali funkci zjištění polohy dítěte v případě, že by mělo chytré hodinky, odpověděla jen 3 % oslovených, že nikoli. 55 % respondentů odpovědělo jednoznačné „ano“ a 42 % rodičů by využilo tuto možnost ve výjimečných situacích, kdyby bylo dítě jinými prostředky nedostupné.

Do kolika let monitorovat polohu dítěte? Z pohledu zajištění soukromí se jedná možná o lehce kontroverzní otázku. I proto průzkum CZC umožnil rodičům uvést věk, do kterého by chtěli mít možnost získat informace o pohybu svých dětí, a to až do 13 let.

Největší množství Čechů (38 %) zvolilo nejvyšší uvedenou možnost a 22 % by funkci určení polohy dítěte využívalo do 12 let. Zbylých 40 % oslovených by ukončilo využívání funkce sledování polohy dříve.

Právě vychází
fv07-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.