64.ročník Mapového okruhu Vysočina

Publikováno: 14. října 2022 | autor Redakce
fv-07.jpg

Týden po ukončení Ratibořického MO v sobotu 10.9.2022 byl v Otrokovicích závěrečným setkáním ukončen 64.ročník nejstaršího současného Mapového okruhu Vysočina.

Někteří sice pokládají za nejstarší MO Nekázanka, ale jeho první ročník byl zahájen v roce 1958 a MO Vysočina rok předtím tj. 1957. V současné době je MO Vysočina o tři ročníky dále, protože MO Nekázanka se ve třech letech nepořádal. Důvod neznám.

fv-01.jpg

Letošního 64.ročníku MO Vysočina se zúčastnilo 17 fotoklubů a tím patří k těm nejlépe obsazeným. Závěrečné setkání začínalo již v pátek večer a končilo v neděli ráno. Samotné vyhodnocení pak proběhlo za přispění města v Kulturním domě Otrokovická beseda. Pro účastníky byla odpoledne připravena prohlídka největšího muzea motocyklů Harley v Evropě a prohlídka veteránů PRAGA.

fv-02.jpg

 


 

Pořadí fotoklubů

1. Fotostředisko Havlíčkův Brod
2. Fotoklub Litovel
3. Fotoklub Beseda Otrokovice
4. Horácký fotoklub Jihlava
5. Fotoklub KDÚ Trutnov
6. Fotoklub Zruč nad Sázavou
7. Fotoklub Příbor
8. Fotoklub Polná
9. Fotoklub Znojmo
10. Fotoklub Vysočina Žďár nad Sázavou
11. Fotoklub Nadraka Trutnov
12. KFA Brumov-Bylnice
13. ART Collegium Frýdek-Místek
14. Fotoklub Hlinečan Hlinsko
15. Fotoklub Cover Art Vlašim
16. ART FOTO Vysoké Mýto
17. Fotoklub BlaFo Blatná

 


 

Byla možnost i v podobě soukromé prohlídky největší sbírky fotoaparátů v ČR u Rudy Fukala v jeho firmě RIM. Večerní program proběhl s bowlingem ve Sport centru v Otrokovicích. A jak píše autor pozvánky – cituji, tak „po ukončení večerního programu je naplánovaný odchod na ubikace a po vystřízlivění dopolední odjezd do všech míst naší krásné ČR“.

fv-03.jpg

 


 

Pořadí jednotlivců

1. M.Halama - Havlíčkův Brod - Tajemná kráska
2. J.Benda - Havlíčkův Brod - Hvězdná brána
3. M.Štěpán - Litovel - Na lovu
4. J.Benda - Havlíčkův Brod - Sopka
5. R.Pavlík - Hlinsko - To je dřina
6. M.Štěpán - Litovel - Zamilovaní
7. P.Rabas - Brumov-Bylnice - V krajce
7. C.Košťál - KDÚ Trutnov - Promenáda
9. V.Kunc - Havlíčkův Brod - Lesy Vysočiny
10. K.Šolc - Otrokovice - Dešťová víla...
10. R.Opluštil - Litovel - Cesta z města

 


 

Jak je vidět, tak nejlépe uspěli fotografové z Havlíčkova Brodu a Litovle. Blahopřání však patří všem nejlépe umístěným. A současně velký dík patří i kolegovi z pořádajícího fotoklub Karlu Šolcovi za perfektní spolupráci a pomoc při sestavování tohoto příspěvku. Pořadatelem příštího již 65. ročníku bude Fotoklub Příbor.

fv-04.jpg

Současně bych chtěl využít této příležitosti a požádat ty, kteří budou tento příspěvek číst, o pomoc. Jistě víte, že pracuji na Archivu MO a to nejen těch současných. Bohužel právě u MO Vysočina i výše zmíněného MO Nekázanka mám dost velké mezery zvláště u prvních ročníků, ale také někdy i u těch dalších.

fv-05.jpg

Podívejte se, prosím, do svých nebo klubových archivů, zda byste nemohli mně pomoci tyto mezery vyplnit. Nebudu zde ty ročníky uvádět, ale ozvěte se mně, prosím, na adresu podvalsky@seznam.cz a domluvíme se konkrétně.  Předem moc velké díky za pomoc. Je mně jasné, že to jsou desítky let, ale materiály některých podobných mapových okruhů se mně podařilo spoluprací kolegů dost doplnit.

Josef Podvalský

fv-06.jpg

fv-07.jpg

fv-08.jpg

fv-09.jpg

fv-10.jpg

fv-11.jpg

Právě vychází
fv09-23-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.