60. ročník Mapového okruhu Nekázanka /MON/

Publikováno: 17. prosince 2021 | autor Redakce
60. ročník Mapového okruhu Nekázanka /MON/

Ve dnech 16. a 17.října 2021 proběhlo v Českém Krumlově vyhodnocení posledního letošního mapového okruhu. Byl jím jubilejní 60.ročník Mapového okruhu Nekázanka. Kdyby ze začátku nedošlo k nekonání několika ročníků, pak by se v počtu ročníků přiblížil MO Vysočina, který začal v roce 1957 a MO Nekázanka v roce 1958. Proč tomu tak bylo se mně nepodařilo zjistit. Pořadatelem byl tedy Fotoklub Český Krumlov, který to spojil s oslavou rovněž 60.výročí založení fotoklubu.

Pořadatelé měli velké plány, které jim bohužel dost omezil covid. Chtějí to však vynahradit v příštím roce. Přesto pro účastníky závěrečného setkání připravili zajímavý program. V sobotu dopoledne proběhlo ve Studijním centru Českého Krumlova slavnostní vyhodnocení jubilejního ročníku spojené s vyhlášením výsledků v soutěži klubů i jednotlivců a předání cen. Odpoledne pak následovala návštěva Hradního muzea a zámecké věže a potom prohlídka expozic Muzea Fotoateliér Seidel. Sobotní program pak uzavřela vernisáž výstavy vybraných fotografií ze soutěže v Městském divadle. Kdo se rozhodl zůstat i v neděli, tak pro něho byla připravena prohlídka města a zámku z netradičních míst a úhlů. Jubilejního ročníku se zúčastnilo 12 fotoklubů.

Pořadí fotoklubů:

1. Fotoklub MěKS Domažlice

2. Fotostředisko Havlíčkův Brod

3. Fotoklub 1.ČKFA Nekázanka Praha

4. Fotoklub Freeland Žďár nad Sázavou

5. Fotoklub FOS Sokolov

6. Fotoklub MKS Klatovy

7. Fotoklub KPF Karlovy Vary

8. Fotoklub Český Krumlov

9. Fotoklub 1840 Litomyšl

10. Fotoklub AMFORA Rakovník

11. Fotoklub KFA Praha

12. Fotoklub TeriFoto Sokola Písek

Pořadí jednotlivců:

1. Z.Radvan – Rakovník – Oči

Z.Radvan – Rakovník – Oči

2. J.Vodehnal – Litomyšl – Být či nebýt

2. J.Vodehnal – Litomyšl – Být či nebýt

3. Z.Pachovský – Žďár n.Sáz. – V letu

3. Z.Pachovský – Žďár n.Sáz. – V letu

3.  R.Unverdorben – Domažlice – Sušič tabáku

3. R.Unverdorben – Domažlice – Sušič tabáku

5. V.Vrba – Nekázanka – Ostrov

5. V.Vrba – Nekázanka – Ostrov

5. R.Reischigová – Karlovy Vary – Nomádi

5. R.Reischigová – Karlovy Vary – Nomádi

5. M.Klukan – Domažlice – Hledej mě

5. M.Klukan – Domažlice – Hledej mě

8. J.Jirkovský – Nekázanka – Trénink na La Manche

8. J.Jirkovský – Nekázanka – Trénink na La Manche

8. Z.Pachovský – Žďár n. Sáz. – Podzimní

8. Z.Pachovský – Žďár n. Sáz. – Podzimní

8. J.Rod – Žďár n. Sáz. – Zima u Sněžného

8. J.Rod – Žďár n. Sáz. – Zima u Sněžného

Máme tedy všechny letošní ročníky mapových okruhů za sebou a je tedy jediné přání, setkat se zase za rok. Děkuji za výbornou spolupráci kolegovi Kotyzovi z pořádajícího klubu a přeji všem klubům i účastníkům klidné prožití svátků vánočních a do nového roku hlavně zdraví a mnoho dalších úspěšných fotografií. Pořadatelem příštího ročníku je nováček Fotoklub KMF Brno.

A na úplný závěr bych chtěl znovu zopakovat prosbu z příspěvků z předcházejících ročníků. MO Nekázanka je jeden z těch, kde mám velké problémy v Archivu MO s materiály především z prvních ročníků. Bohužel se to stále nedaří doplnit. Něco by snad mělo být v archivu přímo Nekázanky, ale ten se stěhoval a jak mně bylo řečeno, tak se zatím k jeho prostudování nedostali, protože řešili nějaký jiný problém. Pokud byste tedy někdo mně mohl pomoci, tak bych to velice uvítal. Je to přeci jenom už hodně let a sehnat ty materiály není jen tak.

Ing. Josef Podvalský

 


 

Už máte prosincové vydání časopisu FotoVideo?

Minulé vydání nám neprošlo díky krásné obálce Adolfa Ziky na prudérních a nemožných sociálních sítích, a tak jsme zvědavi, co s těmito sítěmi a jejich cenzory udělá naše aktuální prosincová obálka z dílny Gabriely Ksandr. Ale pojďme k věci a nechme sítě sítěmi!

V tomto vydání, které jsme vám namixovali z přebytku krásných materiálů a v duchu si potvrdili, že zase někdy musíme udělat nějaké trochu větší, najdete například moc zajímavé rozhovory s fotografy, kteří jsou opravdovými profíky. Jak už se stalo v pár předchozích číslech tradicí, přivádíme vám opět někoho z ciziny. Lorenz Holder bydlí kousek za hranicemi a tvoří na zajímavých lokalitách doslova fotografické obrazy. Velmi sympatická, španělská fotografka Marina Cano je pro změnu zase nejraději ve své milované Africe a v žánru wildlife si výborně rozumí s Vladimírem Čechem. Je to velmi zajímavý dvojrozhovor o jejich náročném focení a cestách divočinou za překrásnými záběry.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12

A co takhle si prohlédnout skvělé práce Lucie Horůckové, čerstvě oceněného Kevina V Tona a přečíst si nádherné povídání o výpravách do makro světa s Veronikou Souralovou, která si k nám na chvíli odskočila od své náročné práce v Czech Photo Centru. Ve výčtu skvělých autorů prosincového FotoVideo samozřejmě nesmí chybět ani přední fotograf TASR Martin Baumann s jeho záběry které můžete vidět v řadě nejen slovenských médií.

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Ve svém výčtu doporučených článků se samozřejmě vždy dostaneme k praktickým materiálům Petra Březiny a spoustě novinek ze světa techniky. S napětím jsme očekávali, jak dopadne dvanácté kolo soutěže Fotograf roku na téma STOPY, se kterým jste se poprali opravdu dokonale. Přečtěte si výsledky a my se vám mezitím přiznáme, že jsme s průběhem této naší největší celostátní fotografické soutěže velmi spokojeni, protože roste a vzkvétá a my v redakci rádi každý den sledujeme nové a nové snímky z již započatého, dvaadvacátého ročníku.

Mějte se pohádkově, užijte si prosinec třeba i s tímto snad vydařeným FotoVideem občas v rukou a my se těšíme na setkání s vámi v ročníku dalším.

A určitě si nezapomeňte prohlédnout některé z videí, která vám v našich článcích nabízíme formou QR kódu. Dozvíte se mnohem a mnohem více…

Pozor! Už se můžete pilně věnovat třetímu tématu 22. ročníku soutěže Fotograf roku

Černobílý příběh má uzávěrku přesně s koncem roku 20211, tedy 31. 12. 2021

Fotografie založená na vyvážení kontrastu černé a bílé. Kvalitní černobílý snímek by měl být zamýšlen jako monochromatický v momentě stisku spouště. Černobíle můžeme ztvárnit všechny dostupné náměty. díky absenci barev lze černobílou zařadit k těžším fotografických žánrům vyžadujícím cit k detailu a preciznost při zpracování.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz

Časopis FOTOVIDEO 2021 12 obsah

Vybírejte s námi z prosincového vydání časopisu FotoVideo:

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

„Podle mého názoru je nejdůležitější cíl…“

INTERVIEW: LORENZ HOLDER

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

„Fotografie mravenců mě přivedly k soutěži Czech Press Photo.“

ROZHOVOR: VERONIKA SOURALOVÁ

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

A můžeme se těšit na jaro ve dnech 30. 5. - 5. 6. 2022.

FOTOUDÁLOST: FotoŠkoda FEST je úspěšně za námi

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

Co na to Libor Rambousek technický ředitel CEWE?

PRAXE: TISK, NEBO MOKRÝ PROCES?

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

Bateriové centrály EcoFlow DELTA Max a DELTA mini.

TECHNIKA: Konec benzínových agregátů v Čechách?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

Jak nám vyšel v redakčním testu?

TECHNIKA: Tamron 28-75 mm F 2.8 Di III VXD G2

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

A poslední téma 21 ročníku naší velké soutěže je vyhodnoceno…

FOTOGRAF ROKU: KOMU PATŘÍ VÍTĚZSTVÍ VE 12. KOLE?

… a samozřejmě další na jeho stránkách…

Nové předplatné časopisu FotoVideo a další nové dárky. Chcete batoh, tašku? Vyberte si některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro, paměťovou kartu LEXAR, módní tašku či parfém, předplatné ZONER? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu: http://www.ifotovideo.cz/rubriky/predplatne/

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 60 % jeho normální, prodejní ceny, to už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte. Takové je naše předplatné!

FotoVideo podvanácté

Právě vychází
fv09-23-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.