Květnová divočina ve FotoVideu

Publikováno: 27. dubna 2022 | autor Redakce
fv05-web3.jpg

Hlavně se nelekejte. Téma wildlife a celkově vůbec focení v přírodě a na cestách tak trochu vládne současné fotografii. Všichni jsme asi po těch covidových uzávěrách hladoví po tom, užít si svobodného pohybu a objevovat krásy, za kterými jsme se nemohli dostat. Fauna a flora našich i cizích krajů na nás čeká! Přečtěme si, jak fotí ti opravdu dobří!

V tomto vydání se s námi díky Petru Horkému podíváte do míst nejdivočinějších a nejnehostinějších v okolí Jižního pólu. Petr sepsal spoustu příběhů, a ještě je doplnil videem, takže máte nejen co číst, ale i na co koukat. Profesionál se prostě nezapře.

Hned na následujících stranách navštívíte spolu s Milanem Zygmuntem barvami a zelení zářící pralesy Kostariky a dalších zemí a úžasné zástupce jejich fauny. Milan je skvělým autorem, vypravěčem a fotografem, jeho snímky mají miliony shlédnutí a já jsem strašně rád, že se mi podařilo ho zastihnout a popovídat si. A navíc! Vážně si nebere servítky!

fv05-web3.jpg

A aby toho nebylo málo, tak pro vás máme ještě praktické focení neživé přírody. Článek se jmenuje Kamenné květy a v něm vám Petr Jan Juračka svým osobitým stylem vylíčí, jak vytvářel makrosnímky nádherných a barevných nerostů ze sbírek Přírodovědné fakulty Univerzity Karlovy.


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


To samozřejmě není všechno! V měsíci květnu je aktuálním tématem Fotografa roku Architektura a konstrukce, a tak proč si nevzít inspiraci třeba z nového fotografického projektu Gabriely Ksandr? Jak se vám líbí její pomíjivá kouzla budov? Nebo máte rádi historickou a sakrální architekturu? Prohlédněte si tedy pozorně fotografie Ivana Popla v naší rubrice Gitzo inspiruje.

Máme pro vás další a další záběry, řádky, články a informace od Simony Nálepkové, Petra Březiny, Chirilla Cerepenco, Petra Klappera a dalších. Přečtěte si s chutí toto květnové FotoVideo, které vám celá naše redakce nabízí s láskou a vírou, že se vám bude líbit.

fotovideo-05-22-fotoskoda.jpg

I tentokrát jsme vám ve většině inspirativních článků známých fotografů připravili navíc i jejich nádherná videa, která si můžete v klidu domova přehrát přes čtečku QR kódů na svém chytrém telefonu. QR kódy i s popisem hledejte po celém květnovém vydání.


Upozorňujeme na aktuální téma 22. ročníku soutěže Fotograf roku:

ARCHITEKTURA A KONSTRUKCE– má uzávěrku 29. 05. 2022

Budovy stejně jako krajinu skvěle modeluje ranní a podvečerní světlo, kompozice je proto vhodné volit jako u krajiny. Žánr má široký záběr od studií konkrétních budov, staveb, konstrukcí a jejich detailů až po úchvatná městská panoramata.

Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz


Vybíráme vám z obsahu květnového vydání:

PETR HORKÝ – JIŽNÍ PÓL ZDOLÁN

Naše přímá korespondence konečně zveřejněna!

fotovideo-05-22-alza-stranka-007.jpg

MILAN ZYGMUNT – FOTOGRAFIE S 25 MILIONY SHLÉDNUTÍ

Divoká příroda mě fascinuje a je pro mě drogou.

fotovideo-05-22-alza-stranka-016.jpg

PETR JAN JURAČKA – JAK SE FOTÍ KAMENNÁ KRÁSA?

„Pusťte mě do práce v sobotu, půjčte mi klíče a …“

fotovideo-05-22-alza-stranka-032.jpg

ROZHOVOR O ANALOGU A DALŠÍCH NOVINKÁCH

Interview s Milanem a Martinem Škodou

fotovideo-05-22-alza-stranka-048.jpg

ANALOGOVÁ ŠKOLA: SKENOVÁNÍ V DOMÁCÍM STUDIU

Vybírejte s námi vše, co ke skenování potřebujete

fotovideo-05-22-alza-stranka-052.jpg

FOTOGRAF ROKU: PÁTÉ TÉMA BYLIO NÁROČNÉ

Kdopak získal vítězství za své nejlepší zátiší?

fotovideo-05-22-alza-stranka-086.jpg


Stále nové dárky k předplatnému časopisu FotoVideo!

Vyberte si hodnotný poukaz na čištění čipu, dámskou kabelku, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejů, batoh, kartu, poukázku na workshop! Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Co takhle celoroční předplatné sofrware ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Vybírejte rychle, jednotlivé dárky jsou vždy v omezených počtech! Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!

Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 850 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv05-web3.jpg

Právě vychází
fv02-24-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.