Bavíme se se všemi fotografy!

Publikováno: 28. února 2024 | autor Redakce
fv03-24-web3.jpg

Je to tak! Naše březnové vydání je plné rozhovorů a z logiky věci vyplývá, že každý je jiný, stejně jiný, jako jsou ti, které jsme v něm zpovídali. Neděláme si ale patent na rozum, a tak použijeme parafrázi slov zesnulého Františka Dostála s tím, že bychom téměř polovinu tohoto čísla charakterizovali: „Jak jsme potkali dobré lidi.“

Byla to fajn povídání o nich a o jejich fotografování, bylo moc příjemné si vybírat z jejich snímků, a tak jen doufáme, že to, co z toho vzniklo za velké pomoci celé naší redakce, vás bude také bavit a zajímat. Milujeme osobnosti,které ví, co chtějí. A ty jsme při našich rozhovorech potkali.

fv03-24-web3.jpg

Tak ale pojďme popořádku. Výraznou výjimkou je hned na úvod „osmička“ Petra Šálka, kterému se podařilo téměř nemožné – přesvědčit našeho dlouholetého přítele Ladislava Kamaráda k tisku jeho naprosto dokonalých fotografických obrazů v našem časopise. Chceme, aby Láďa a vy jste měli z jeho snímků fotografický prožitek. Však jsme jim taky jednotlivě věnovali pěkný prostor!

A že po Láďových snímcích následuji na dalších stranách neméně skvělé fotky Kevina V Tona v jeho již tradiční FotoEseji a rozhovor s Michalem Fantou a neuvěřitelné práci záchranáře a o tom, jak vzniká fotka v tom nejkrutějším prostředí. Snad trochu uklidnění, ale i pokušení přinese další rozhovor s Petrem Finnn Boštíkem o neméně zajímavém focení jídla a gastra vůbec.

fotovideo-03-24-fotoskoda.jpg

Jsme rádi, že na našich stránkách můžeme uvítat Radovana Kouřila, jehož práce s Leicou patří k ozdobám březnového vydání a hned po něm následuje naše další srdeční záležitost, relativně stručný ale myslíme si, že obrazově dost a dost hutný rozhovor s Davidem Těšínským. Ten chlap má odvahu, to se fakt musí nechat!

Naprosto mimořádně jedinou ženou v tomto vydání je Alžběta Jungrová s jejím projektem Road to expresion kdy se na přerodu špičkového Porsche podílela s Janem Kalábem a Lukášem Novákem.

Blíží se nám neodvratně jaro, lidé se budou pomalu a jistě svlékat ze svých oděvních šlupek, slunce začne přeci jenom trochu hřát a příroda se bude (také asi ještě pomalu) oblékat do své barevnosti, které je krásná i černobíle. A my se v tomto vydání věnujeme hlavně lidem, ale také nejnovější technice, včetně té analogové.


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


Nechybí samozřejmě ani praktické rady a spousta nových nápadů. Máte se na co těšit, včetně krásných (možná i vašich) fotografií vyhodnocených v dalším kole soutěže Fotograf roku, která nikdy nekončí! Tak čtěte a napište nám, jak se vám březnové FotoVideo líbí!


24. ročník soutěže Fotograf roku s nebývalým zájmem!

Čeká vás soutěžní téma: PORTRÉT
Velmi lidské (ovšem také i zvířecí) téma. Dobrý portrét zobrazí nejen zajímavou tvář, vrásky, vnější jedinečnost fotografovaného, ale umí také trochu odhalit duši člověka, představit nám jeho osobnost. Ať pojatá klasicky, či moderně, portrétní fotografie je vždy zajímavá a krásná disciplína. Vložte vaše soutěžní fotografie nejpozději na téma portrét do 31. března 2024


Vybíráme z obsahu březnového vydání.

MISTROVSKÁ OSMIČKA

LADISLAV KAMARÁD – Solitér české fotografie

fotovideo-03-2024-digiport-stranka-006.jpg

FOTOESEJ

KEVIN V. TON – After dark

fotovideo-03-2024-digiport-stranka-014.jpg

ROZHOVOR

MICHAL FANTA – Jak mě uhasili

fotovideo-03-2024-digiport-stranka-016.jpg

ROZHOVOR

PETR FINN BOŠTÍK – Fotograf kuchařem a naopak?

fotovideo-03-2024-digiport-stranka-024.jpg

ROZHOVOR

RADOVAN KOUŘIL – Fotografova kouzla okamžiku

fotovideo-03-2024-digiport-stranka-030.jpg

ROZHOVOR

DAVID TĚŠÍNSKÝ – Jiná krása ve světě

fotovideo-03-2024-digiport-stranka-036.jpg

FOTOUDÁLOST

ALŽBĚTA JUNGROVÁ – Porsche – Road to Expression

fotovideo-03-2024-digiport-stranka-042.jpg

… a další a další zajímavé články.


Znáte nabídku dárků k ročnímu tištěnému předplatnému časopisu FotoVideo? – Roční licence Zoner, poukazy, nové knihy a speciální hrací karty vhodné dárky zdarma hned po zaplacení předplatného. Pro každého něco!

Vybírejte si i na našem webu – přehled předplatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv03-24-web3.jpg

Právě vychází
fv04-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.