A dáme si dvanáctku!

Publikováno: 23. listopadu 2022 | autor Redakce
fv12-22-web3.jpg

Takový pokřik (či přání?) určitě znají nadšení výletníci a fotografové, když po náročné cestě a focení zasednou v útulné hospůdce a mají velkou chuť uhasit svou celodenní žízeň. My ve svém dvanáctém vydání roku 2022 nehasíme, ba právě naopak – stavíme a rozšiřujeme společný dům české a slovenské fotografie a hledáme další a další témata k naší foto a video inspiraci. Pojďte do toho s námi nejen v tomto prosincovém vydání, ale i po celý příští rok.

Na minulou, listopadovou výzvu se ozvala pěkná řádka z vás!

Máme radost, že s námi komunikujete a tvoříte a nejste jen pasivními čtenáři. Čeká nás 27. ročník existence časopisu FotoVideo a určitě si nebudeme zastírat, že bude velkou výzvou pro nás pro všechny. Snad i proto máme radost, že si tu naší letošní dvanáctku můžeme společně na dálku vypít až do dna a přečíst a prohlédnout, a třeba i trochu oslavit krásou ženských těl, černobílými akty a půvaby fotografií Terezy z Davle, které snad nikdy neomrzí.

fv12-22-web3.jpg

Samozřejmě hned v úvodu tohoto článku reagujeme na různé, někdy až hodně podivné tlaky ve společnosti, které z této klasické fotografické disciplíny dělají zakázané ovoce. Slibujeme, že se nedáme a nenecháme se zaškatulkovat a zůstaneme svobodní tak dlouho, jak jen to půjde. A i kdyby to nešlo, tak nepřestaneme. Milujeme fotografii a chceme její kreativní svobodu. Bez ní se tvořit nedá!

fotovideo-12-22-fotoskoda.jpg

Takže úvodu tohoto vydání vládne černobílá fotografie! Na dalších stranách se můžete setkat se skvělými zástupci mladé, nastupující fotografické generace, kterým není cizí klasika a umí zacházet s obrazem tak, že mohou i v relativně mladém věku předávat své zkušenosti dál.

Je moc dobře, že patří k těm, kterým bezzubé cvakání a odesílání polovičatých výtvorů na odpadkovou pouť sociálních sítí nic moc neříká. A když už, tak je jejich prvořadou snahou kvalitu těchto prezentací unikátního obrazu výrazně pozvednout.


Objednání předplatného FotoVideo stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech!
Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného


Čtěte a nezastavujte se! Naše dvanácté FotoVideo obsahuje opět téměř tři desítky článků inspirativního, praktického, soutěžního i technického charakteru. Jako vždy jsme pro vás připravili fotografický mix se spoustou QR kódů, které si můžete stáhnout pomocí čtečky instalované na vašem chytrém telefonu a přehrát si tak řadu dalších videí a prohlédnout spoustu důležitých a zajímavých webových stránek.

Rozšiřte si své zážitky s takto rozšířeným časopisem. Čeká na vás řada renomovaných autorů a jejich slova a fotografie, které vás snad potěší, a třeba i inspirují. Užijte si prosinec 2022 s naším vánočním vydáním a pište! Vaše nápady jsou vážně výborné!


Další, již třetí soutěžní téma 23. ročníku soutěže Fotograf roku se jmenuje:

ARCHITEKTURA a má uzávěrku na Silvestra 31. prosince 2022!

Zachytit estetiku staveb stejně esteticky a kreativně, jako ji vymysleli architekti, je krásným úkolem fotografa. V arzenálu má mnoho prvků k dispozici. Ať už perspektivu, strukturu, úhel pohledu… Jeden atribut ovšem fotografie architektury mít musí vždy – správné světlo, které stavbě sluší. Více na: http://fotografroku.ifotovideo.cz


Namátkou vybíráme z obsahu dvanáctého FotoVideo roku 2022 s obálkou od Terezy z Davle:

TEREZA Z DAVLE – JE NAHOTA PROBLÉM?

Je vážně akt už silně ohroženým druhem? Čtěte na straně 6 a dalších.

fotovideo-12-2022-alza-stranka-007.jpg

MARTIN RAK A DAVID TURECKÝ

Dva mistři fotografického řemesla radí jak na to od strany 12.

fotovideo-12-2022-alza-stranka-012.jpg

SEZNAMTE SE S KÁJOU PETRÁŠKOVOU

Fotografka lidí milující výhledy do krajiny nejen BRD. Její snímky najdete od strany 20.

fotovideo-12-2022-alza-stranka-020.jpg

JAKUB CEJPEK TESTUJE NA VRCHOLCÍCH HOR

Fujifilm X-T5 a jejích 40 megapixelů v akci na straně 34 a dalších.

fotovideo-12-2022-alza-stranka-034.jpg

JAROSLAV HORA TENTOKRÁT NA HELGOLANDU

Třetí díl naší praktické rubriky Jak se fotí nabízí nádherné snímky i rady od strany 52.

fotovideo-12-2022-alza-stranka-052.jpg

CANON MÁ NEJRYCHLEJŠÍ BEZZRCADLOVKU

Vysokorychlostní Canon EOS R6 Mark II v našich rukou na Šumavě na straně 82.

fotovideo-12-2022-alza-stranka-082.jpg

Je toho zase hodně v tomto vánočním vydání. Listujte jím, ze které strany chcete!


Vybírejte si z velké várky dárků (budou Vánoce!) k celoročnímu předplatnému časopisu FotoVideo!

Co takhle celoroční předplatné software ZONER nebo poukaz na zdarma stahování na Ulož.to? Nechte si zadarmo vyčistit čip u foťáku, vyberete si skvělou knihu Fotografujeme digitální bezzrcadlovkou, nový lehký batoh Manfrotto, dámskou kabelu, příručku k domácímu tisku, fotografickou knihu plnou esejí, UV filtry Tamron, kartu, poukázku na workshop!

Nebo třeba některou ze čtyřčlenných sad brašniček Lowepro? Vybírejte a neváhejte. Objednání předplatného FotoVideo je stejně jednoduché, jako v jiných e-shopech.

Vybírejte si na našem webu – přehled předpatného

Doporučujeme! Mít doma kvalitně tištěný časopis FotoVideo každý měsíc o den dříve, než se objeví ve volném prodeji na stáncích a v prodejnách, a ještě k tomu levněji za cca 50 % jeho normální, prodejní ceny, kterou jsme museli zvýšit. To už se fakt vyplatí! Šetříte tak své peníze a ještě vyděláte.

fv12-22-web3.jpg

Právě vychází
fv06-24-obalka-web3.jpg
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.