Na závěr výstavy Cvičení z archivu, uspořadané k 50.výročí Katedry fotografie FAMU byl v prostorách pražské Galerie HYB4 slavnostně pokřtěn výstavní katalog. Objemnou publikaci s titulem Cvičení FAMU vydalo Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze.
Symbolický akt proběhl stylově vývojkou a ustalovačem z rukou autorů výstavy i publikace Martina Steckera a Jana Havla. Zúčastnil se i autor úvodního slova publicista a teoretik fotografické a multimediální tvorby Pavel Turek. Kniha byla pokřtěna vývojkou a ustalovačem.

Přítomní bývalí absolventi a příznivci katedry fotografie si pak mohli naposledy projít již uzavřenou expozici a zakoupit knihu CVIČENÍ FAMU, která bude k mání v nakladatelství KOSMAS.
Pavel Turek ve svém textu připomíná osobnost Jána Šmoka (1921-1997), který inicioval vznik samostatné Katedry fotografie a svým pedagogickým působením zde významně přispěl k uznání fotografie jako samostatného výtvarného oboru u nás.
