ZEISS rozšiřuje rodinu objektivů

Publikováno: 28. ledna 2016 | autor Redakce
1.jpg

Nová Loxia 2,8/21 rozšiřuje nabídku pro kompaktní fullframové kamery Sony s E-bajonetemo superširokoúhlý objektiv. Tak jsme tu znovu pro ty, co nečetli naši první informaci o tomtonovém a mimořádném objektivu v listopadovém vydání, i pro ty, co si psali o další informace.Těší nás váš zájem, a tak přidáváme a doplňujeme.

Nejnovějším členem rodiny ZEISS Loxia je 2,8/21. Jedná se o superširokoúhlý objektiv speciálně vyvinutý pro kompaktní fotoaparáty s E-bajonetem, s novým optickým designem založeným na konstrukci ZEISS Distagon. ZEISS Loxia 2,8/21 doplňuje dva modely 2/35 a 2/50 představené před rokem na veletrhu Photokina. Praktická je i pro kameramany, má mechanické nastavení clony a je vybavena systémem de-click pro její plynulé nastavování. Systémem de-click jsou vybaveny všechny objektivy ZEISS Loxia. „Od chvíle, kdy přišla série fotoaparátů Sony α7, čekali fotografové na precizní superširokoúhlý objektiv pro tyto kompaktní fotoaparáty. Pro mnoho z nich to byl chybějící článek. Nyní ZEISS uspokojuje jejich poptávku Loxií 2,8/21,“ říká Christophe Casenave, productmanažer ZEISS Camera Lenses. I tento zatím poslední člen rodiny kompaktních a lehkých objektivů ZEISS Loxia nabízí unikátní funkce, které kombinují tradiční fotografování a moderní technologie. Elektronické rozhraní přenáší data objektivu (EXIF) stejně jako pohyby zaostření a v případě fotografovy potřeby je možné aktivovat funkci zvětšení na fotoaparátu. Pro sofistikovanější fotografy, kteří nechtějí vše nechat pouze na fotoaparátu, je zde mnoho nastavení díky preciznímu manuálnímu ostření s dorazem a mechanickému nastavení clony. V důsledku toho mohou fotografové využít všech možností, které nabízejí moderní kompaktní fotoaparáty s elektronickým hledáčkem.

Optimální pro různé druhy fotografie

S úhlovým polem větším než 91 stupňů (diagonálně) na fullframových fotoaparátech je ZEISS Loxia 2,8/21 vhodná pro fotografování přírody, krajiny nebo architektury. Přesné nastavení nekonečna je důležité zejména pro fotografování krajiny. V tomto případě precizní manuální ostřeníu ZEISS Loxia 2,8/21 fotografovi enormně pomáhá. Kromě toho objektiv umožňuje kreativní, přirozeně dimenzované obrazy s minimální vzdáleností objektu pouhých 0,25 m. ZEISS Loxia 2,8/21 je extrémně lehký a kompaktní, díky čemuž je tou správnou volbou pro cestování a street fotografii.

Objektivy ZEISS Loxia pro video

Ambiciózní kameramani mohou znovu objevit to, že ZEISS Loxia 2,8/21 je nástroj, který nabízí optimální kreativní potenciál. Mechanická deaktivace clony de-click, která byla představena již u modelů ZEISS Loxia 2/35 a 2/50, je samozřejmě součástí i nové superširokoúhlé Loxie 2,8/21. Plynulé ostření s rotačním úhlem 90 stupňů umožňuje nejjemnější změny zaostření i u videokamer s E-bajonetem, jako např. Sony PXW-FS7 nebo PXW-FS5. Kromě toho stejný vnější průměr objektivů ZEISS Loxia u všech ohniskových vzdáleností zjednodušuje výměnu objektivů během natáčení, takže doplňky, jako např. follow focus, nemusejí být při každé změně upravovány.

Nejnovější optickýdesign s robustní konstrukcí

ZEISS Loxia 2,8/21 byla vyvinuta speciálně pro digitální senzory. Nově propočítaný optický design obsahuje jedenáct elementů v devíti. Základní optická konstrukce je založena na ZEISS Distagon. Vysoké rozlišení v celém obrazovém poli, nízké zkreslení, minimální barevný posun a atraktivní bokeh – zejména při nejnižší cloně f/2,8 – završují výjimečné vlastnosti tohoto objektivu. „Je to malý klenot, který nabízí vynikající optický výkon,“ shrnuje optické kvality ZEISS Loxia 2,8/21 Christophe Casenave. Další výhodou jsou jeho impozantní mechanické vlastnosti včetně robustního pláště. Celokovový plášť chrání optický systém při drsných každodenních situacích, které fotografové zažívají, a tím zajišťuje dlouhou životnost objektivu. Stejně jako u ostatních členů rodiny ZEISS Loxia je průměr filtrů 52 mm. A navíc těsnicí kroužek u bajonetu chrání proti vlhkosti a nečistotám, aby se nedostaly mezi kameru a objektiv.

Cena a dostupnost

Distribuce ZEISS Loxia 2,8/21 započala již v prosinci 2015. Sluneční clona je součástí balení. Doporučená maloobchodní cena je 34 640 korun bez DPH, tedy asi 41 900 korun v obchodě. ■

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.