ZEISS Batis pro Sony E-mount

Publikováno: 1. února 2016 | autor Rudolf Stáhlich
Zeiss Batis pro Sony E-mount

ZEISS Batis 2/25 a 1,8/85 jsou první fullframové objektivy s autofokusem pro fotoaparáty se Sony E-mount, exkluzivně vyvinuté a distribuované společností ZEISS.

Řada fullframových fotoaparátů Sony α7 je jedním z nejinovativnějších systémů a nabízí alternativu pro profesionální i hobby fotografy, kteří doposud používali fotoaparáty DSLR. „Objektivy ZEISS Batis tento trend pouze potvrzují a poskytují kreativním a ambiciózním fotografům ideální nástroj, který potřebují,“ říká dr. Michael Pollmann – Product Manager ZEISS Camera Lenses. Objektivy jsou snadno ovladatelné a nabízejí profesionální výkon. „Senzory fotoaparátů se stále vyvíjejí − stejně jako fotografové. Naše objektivy ZEISS Batis jsou dokonalou odpovědí na tyto měnící se trendy a předznamenávají novou éru profesionálních fotografů používajících bezzrcadlové fullframové fotoaparáty,“ doplňuje dr. Pollmann.

Řada ZEISS Batis nabízí dvě ohniskové vzdálenosti vycházející z požadavků fotografů − středně širokoúhlý 2/25 a portrétní 1,8/85. Objektivy optimálně využívají celý potenciál senzorů, pokrývají každý detail s impozantním kontrastem a vysokým rozlišením. Dále nabízejí rychlý a precizní autofokus, ale lze využíti manuálního ostření, a tak mohou uživatelé rychle a nezávisle reagovat na různé situace. Elegantní, moderní design s hladkým povrchem (použitý také u řad ZEISS Otus a ZEISS Milvus) zdůrazňuje výjimečnou kvalitu a unikátnost objektivů. „Na základě početných požadavků zákazníků jsme se rozhodli do objektivu integrovat displej, který ukazuje ostřicí vzdálenost,“ říká dále Dr. Pollmann. OLED displej je třešničkou na dortu pro náročné fotografy – bezprecedentní inovace na poli fotografických objektivů. Elektronický displej se snadněji čte i za nepříznivých světelných podmínek. Displej ukazuje – v závislosti na senzoru a fotoaparátu např. A7S, A7R, A7, AFR II – vzdálenost mezi fotoaparátem a ostřeným bodem stejně jako hloubku pole. Navíc jsou objektivy ZEISS Batis odolné proti prachu a vlhkosti. Proto je možné je používat i za nepříznivých povětrnostních podmínek. Rychlý a tichý pohon autofokusu s lineárním motorem zajišťuje precizní ostření i při hektickém fotografování. Když k tomu přidáme i velice příjemný povrch ostřicího kroužku, který podporuje precizní manuální ostření, nabízí objektivy fotografům nekonečnou kreativní svobodu v obrazové kompozici. Oba objektivy obsahují i tzv. Floating Elements Design, který kompenzuje aberace při různém nastavení vzdálenosti. Průměr filtrů je stejný u obou modelů,a to 67 mm. Objektivy podporují všechny operační módy a funkce v současném portfoliu fotoaparátů E-mount.

Více informací najdete zde.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.