Transcend DrivePro 220 - Kamera co pohlídá i jízdu v pruhu

Publikováno: 26. dubna 2016 | autor Rudolf Stáhlich
Transcend

Tak tohle jsme tu ještě neměli! Určitě jste viděli spousty mnohdy bláznivých automobilových videí na Facebooku či na YouTube. Skutečnost je samozřejmě prozaičtější − jako vždycky. Ale hlavně: Něčím to z toho auta musíte natočit, a v dobré kvalitě!

Ono se to vlastně točí samo

V našem časopise jsme už testovali řadu přístrojů, kterými se dá natáčet video, od téměř dětských hraček až po vysoce sofistikované 4K přístroje. Takhle specializovanou autokameru s pokročilými funkcemi jsme tu ale ještě neměli. Firma Transcend oznámila před nedávnem rozšíření své nabídky o nový model Full HD kamery do auta s označením Transcend DrivePro 220, která nahraje celou jízdu a ještě dokáže upozornit na nečekané vyjetí z jízdního pruhu nebo na nebezpečně se blížící auto před vámi. Výrobce vybavil toto zařízení GPS a wi-fi modulem, snímačem přetížení (G-sensor), vestavěnou baterií, širokou clonou f/1,8 a objektivem s pozorovacím úhlem 130°. Mnohá řešení použitá v kameře výrazně usnadňují řidičům jízdu a záznam trasy.

Hlavně uživatelsky příjemně

To bylo naše testovací heslo. Ne že bychom zapomněli na kvalitu, ale už při prvním zkušebním několikavteřinovém točení byla kvalita Full HD znát a pro záznam opravdu dostačující. Tento car video recorder dostanete v malé a štíhlé krabičce, vybalíte přísavku, napájecí kabel a vlastní kamerku, vložíte přiloženou kartu (my měli v balení 16 gigovou, která vám vydrží zaznamenat dvě a půl hodiny jízdy), přísavkou připevníte pod zpětné zrcátko uprostřed čelního skla, zapojíte do zásuvky (je fakt, že musíte tím pádem najít jinou pro navigaci,pokud ji máte externí…) a můžete nastavovat. Jednoduchá čtyři tlačítka na zadní straně kamerky značí čtyři možné módy, pomocí tlačítka settings je nutné si nastavit datum a čas a můžete vyrazit a nahrávat. Vše je neuvěřitelně jednoduché, jízdu vám to neruší, ale přehrávejte a prohlížejte fotky opravdu v klidu a po zastavení.

Optické vlastnosti a další

Musím se přiznat, že vestavěný širokoúhlý objektiv se vyznačuje hodně příjemnou světelností a hlavně neskutečně širokým úhlem záběru. Kamerka tudíž vidíi za špatných světelných podmínek a opravdu „za roh“. Uvítal jsem příjemné Wi-Fi, GPS se povedla také, i když jsem se na ni nesoustředil. Takže s jistotou v duši doporučuji! Cena: 3100 Kč

Oficiální produktové video najdete zde.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.