Tamron objektiv SP 85mm F/1.8 Di VC USD

Publikováno: 11. března 2016 | autor Redakce
objektivy-canon.png

Celosvětově první*1 objektiv 85mm F/1.8 se stabilizací obrazu VC pro digitální zrcadlovky s full-frame snímačem. Maximální korekce aberací a vynikající rozlišovací schopnost s vyváženým bokeh.

Tamron Co., Ltd. (President & CEO: Morio Ono), přední výrobce optiky pro nejrůznější aplikace, uvedl na trh objektiv SP 85mm F/1.8 Di VC USD (Model F016), celosvětově první*1 světelný objektiv se systémem VC (Vibration Compensation). Uznávaný systém VC umožňuje fogorafování v ruce v šeru nebo v noci. Objektiv SP 85mm využívá LD (Low Dispersion) a XLD (eXtra Low Dispersion) optické členy pro minimalizaci barevného lemování a pro dosažení ostrých a jasných snímků s reálnými barvami. Mimo to byla použita kontrukce odolná proti vlhkosti, která zabraňuje pronikání vlhkosti, a vysoce odolná fluorová povrchová úprava, která byla aplikována na ploše předního členu, aby nedocházelo ke kondenzaci. Tento nový objektiv doplňuje spolu s 35mm F/1.8, 45mm F/1.8 a 90mm Macro sérii SP pevných objektivů, která se rozšiřuje od roku 2015.

HLAVNÍ RYSY

1. Celosvětově první*3 světelný objektiv 85mm se stabilizací obrazu

Systém stabilizace obrazu VC od Tamronu umožňuje fotografování z ruky v šeru bez blesku. Častý pohyb fotoaparátu je hlavní příčinou nepříjemně rozmazaných fotografií. Kromě toho, novější digitální zrcadlovky s vyším rozlišením a vyšší hustotou pixelů jsou ještě vice náchylné k jemnému chvění fotoaparátu. Osvědčený systém stabilizace obrazu VC (Vibration Compensation) udržuje ostrost při fotografování z ruky a to i v případě tlumeného světla, kdy má rychlost závěrky tendenci být delší.

2. Vynikající rozlišovací schopnosti a atraktivní bokeh

Vyvinutá technika optické konstrukce v kombinaci s LD a XLD optickými členy eliminují chromatické aberace, které by se mohly objevit na snímcích jako barevné lemování. Navíc tím, že snižuje chromatické aberace (zkreslení mimo osu), jsou předměty zachyceny zřetelně i na okrajích a rozích. Optické simulace byly provedeny důkladně. Díky tomu získáte efekt rozostřeného pozadí (bokeh), který dodává snímku působivě hladký přechod z hlavního objektu do pozadí.

3. Fluorová povrchová úprava a konstrukce odolná proti vlhkosti

Fluorová povrchová úprava na předním členu odpuzuje vodu a nezanechává otisky prstů. Technologie fluorové povrchové úpravy, vyvinutá pro použití v průmyslové optice, byla přizpůsobena fotografickým objektivům. Povrchová úprava, odpouzující vodu a olej, byla nanesena na povrch předního členu, což umožňuje okamžité odstranění nečistot a skrvn. Povrchová úprava poskytuje vysokou úroveň odolnosti, která bude po celá léta udržovat její účinnost.
Konstrukce odolná proti vlhkosti zajišťuje bezpečné venkovní fotografování i za nepříznivého počasí. Těsnění jsou umístěna v oblasti bajonetu a na dalších důležitých místech objektivu, aby se zabránilo pronikání vlhkosti a/nebo dešťových kapek. Tato vlastnost poskytuje další vrstvu ochrany při venkovním fotografování za nepříznivého počasí.

4. Sofistikovaná povrchové úpravy eBAND a BBAR spolu s pokročilou antirelfexní technologií

Obě použité povrchové úpravy, eBAND (Extended Bandwidth & Angular-Dependency) a BBAR (Broad-Band Anti-Reflection) poskytují vynikající antireflekní efekt a jsou aplikovány na povrch primárních členů pro zajištění maximální propustnosti světla. Vnitřní odlesky z povrchu členů, které způsobují nežádoucí záblesky a stíny, jsou redukovány na absolutní minimum. Povrchová úprava eBAND, hybridní nano-strukturovaná vrstva s extrémně nízkým indexem lomu, v kombinaci s vícevrstvou antireflexní technologií povrchové úpravy účinně snižuje odlesky dopadajícího světla – něco, čeho nelze dosáhnout použitím běžných antireflexních povrchových úprav.

5. Elektromagnetický systém clony je nyní použit také u bajonetů pro Nikon objektivy

Elektromagnetický systém clony, který byl standardní výbavou bajonetů pro Canon objektivy, je nyní použit i u bajonetů pro Nikon*4. Přesnější ovládání clony a jejích hodnot je možné díky tomu, že lamely clony jsou poháněny a řízeny motorem prostřednictvím elektronických pulsních signálů.

6. Pohon USD motoru byl maximalizován pro rychlé a přesné zaostření

Rychlého a tichého AF bylo dosaženo integrací USD motoru, který umožňuje mimořádně přesný pohon zaostření s vysokým točivým momentem a zpětnou reakcí. Vzhledem k tomu, že točivý moment USD motoru je generován vlnami ultrazvukových vibrací, je provozní hluk samotného motoru extrémné nízký a prakticky nepostřehnutelný. Ovládací software USD pohonu byl přepracován, aby podstatně zlepšil přesnost při použití AF a rychlost zaměření.

7. Kompatibilní s konzolí TAMRON TAP-in

Můžete aktualizovat firmware, přizpůsobit pozici autofokusu a upravit mechanické nastavení a preference objektivu 85mm pouhým připojením ke konzoli TAMRON TAP-in a jejím připojením k PC pomocí USB. (Konzole TAMRON TAP-in je volitelným doplňkem, který bude dostupný od března 2016.)

*1 Mezi výměnnými objektivy 85mm F/1.8 pro full-frame digitální zrcadlovky.

*3 Mezi výměnnými objektivy 85mm F/1.8 pro full-frame digitální zrcadlovky.

*4 K dsipozici pouze s fotoaparáty kompatibilními s elektromagnetickou clonou (D3100, D3200, D3300 ,D5000, D5100 ,D5200, D5300, D5500, D7000, D7100 ,D7200, D300, D300s, D600, D610, D700, D750, D800, D810, D3x, D3s, D4, D4s, Df).

8. Kompatibilní s Adobe a Silkypix softwarem

Dodávaný s pokročilým editačním softwarem SILKYPIX Developer Studio 4.0, který nabízí možnost korekce různých aberací (příčná barva, zkreslení, relativní osvětlení) na základě optických konstrukčních dat tohoto specifického objektivu. Kromě toho byly poskytnuty profilové informace o objektivu přímo do Adobe Systems, Inc. pro usnadnění výběru přesných údajů o objektivu, potřebných pro složitější úpravy RAW souborů při použití Adobe Photoshop a Lightroom. Pořizování obrazových souborů ve formátu RAW umožňuje vytvoření ostřejší a kvalitnější kvality obrazu.

9. Uživatelsky příjemný design s velkou pozorností na všechny detaily

Design, opto-mechanická konstrukce a inženýrské procesy jsou zahrnuty do procesu otevření nové kapitoly mezi SP objektivy. Každý detail a provozní funkce byly důkladně přezkoumány, posouzeny a zrají do formy, která má přátelský, lidský dotek.

Geometrický tvar a točivý moment přepínání AF/MF a VC přepínačů „vypnout/zapnout“ byly nakonfigurovány a zkonstruovány tak, aby dodávaly maximální komfort a zajišťovaly provozní zpětnou vazbu.

Více informací najdete zde.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Model

: F016

Ohnisková vzdálenost

: 85mm

Maximální světelnost

: F/1.8

Úhel pohledu (diagonalní)

: 28°33' (pro formát full-frame)

: 18°39' (pro formát APS-C)

Optická konstrukc

: 13 členů v 9 skupinách

Minimální zaostřovací vzdálenost

: 0.8m

Maximální poměr zvětšení

: 1:7.2

Průměr filtru

: φ67mm

Maximální průměr

: φ84.8mm

Délka*

: pro Canon 91.3mm

: pro Nikon 88.8mm

Hmotnost

: pro Canon 700g

: pro Nikon 660g

Lamely clony

: 9 (kruhová clona)

Minimální světelnost

: F/16

Standardní příslušenství

: Sluneční clona, krytky

Bajonety

: Canon, Nikon, Sony**

Specifikace, vzhled, funkčnost atd. se mohou změnit bez předchozího upozornění.

* Délka je vzdálenost mezi plochou bajonetu a vrcholem objektivu.

** Verze s bajonetem pro fotoaparáty Sony neobsahuje systém stabilizace obrazu VC, protože touto funkcí disponují těla zrcadlovek Sony. Proto název objektivu pro bajonet Sony SP 85mm F/1.8 Di USD neobsahuje označení VC.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.