Superteleobjektiv Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm 4:4,0 IS PRO

Publikováno: 22. března 2016 | autor Rudolf Stáhlich
Olympus M.Zuiko Digital ED 300 mm

Nejnovějším přírůstkem standardu Micro 4/3 je profesionální teleobjektiv s pevným ohniskemM.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm 1:4,0 IS PRO (ekv. 600 mm).

Podle výrobce se jedná o absolutně nejostřejší objektiv, jaký kdy Olympus pro své fotoaparáty vyrobil. Zároveň je prvním výměnným objektivem vybaveným optickým stabilizátorem. Ten dokáže komunikovat se stabilizátorem v tělech OM-fotoaparátů D a poskytnout tak stabilizační výkon až 6 EV. Svými rozměry a váhou se může mezi profesionálními teleobjektivy řadit mezi trpaslíky. Olympus proto označuje tento objektiv jako „první superteleobjektiv, se kterým dokážete fotit z ruky i za zhoršeného světla“. Díky nejkratší zaostřovací vzdálenosti 1,4 m lze objektiv využít i profocení detailů.

M.ZUIKO DIGITAL ED 300 mm 1:4,0 IS PRO je zajímavý nejen z pohledu hmotnosti, rozměrů a stabilizace obrazu, ale je také vybaven řadou funkcí, které z něj dělají jeden z nejuniverzálnějších teleobjektivů na trhu, v neposlední řadě díky snadnému používání. Přepínač zaostřování umožní fotografovi volit mezi předdefinovaným nastavením zaostření a vlastním superrychlým a přesným autofokusem objektivu. Na boční straně objektivu se nacházejí tři přepínače, které lze rovněž ovládat jedním prstem, bez nutnosti zvedat zrak od hledáčku. Přepínač L-Fn na levé straně lze naprogramovat na spouštění některéz 27 volitelných funkcí. Vedle něj je přepínač On/Off, umožňující při fotografování ze stativu vypnout stabilizaci v objektivu. Další přepínač mění rozsah zaostřování. Stejně mimořádný je také potenciál nabízí zvětšení 0,48× při vzdálenosti pouhých 140 cm mezi objektem a fotoaparátem. Díky kvalitní a odolné konstrukci je tento objektiv, jak už je u Olympusu zvykem, použitelný i v lijáku či písečné bouři (používáme výrazy výrobce a věříme po zkušenostech s přístroji této značky, že to platí), použitelný k pořízení dokonalé telemakrofotografie nebo záběru v plenéru. Samozřejmě je doporučován pro focení divoké přírody, sportu a dalších rychlých momentů, včetně módy a koncertních vystoupení.

Poznámka redakce: Všechny objektivy a fotoaparáty Olympus přicházejí po registraci na portálu Můj Olympus s šestiměsíčním prodloužením záruky.

Cena: 72 990 Kč

Více informací najdete zde.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.