Panasonic představuje na MWC 2016 celou řadu IoT produktů

Publikováno: 25. února 2016 | autor Redakce
stanek-panasonic-na-mwc-2016.jpg

Společnost Panasonic využila barcelonský Mobile World Congress (MWC) k vůbec prvnímu evropskému představení řady produktů pro IoT (Internet of Things).

Prezentace produktů zahrnuje nové technologie pro připojení automobilů, veřejných prostor a bezpečnost, včetně formálního oznámení dostupnosti produktu Panasonic Nubo, první mobilní monitorovací kamery připojené přes síť 4G.

„Mobile World Congress svádí dohromady divize společnosti Panasonic zaměřené na spotřebitele, automobilový průmysl, obchodní technologie, průmyslová a ekologická řešení,“ říká Tony O’Brien, zástupce výkonného ředitele Panasonic System Solutions Europe. „I nadále se velmi intenzivně věnujeme spotřební elektronice, ale největšího růstu dosahujeme v našich sektorech B2B. Mobile World Congress nám poskytuje šanci ukázat, jakým způsobem nám na této cestě napomáhají IoT produkty.“

Systémy pro připojené automobily

V oblasti automobilového průmyslu firma Ficosa, v níž společnost Panasonic zakoupila v roce 2015 49% podíl, představila svůj Smart Connectivity Module. Zařízení integruje antény, vysílače a lokální server pro vytvoření nové generace připojení vozidla. Cestujícím je tak umožněno zároveň procházet webové stránky, sledovat filmy, poslouchat hudbu, hrát online hry, využívat GPS, a to prostřednictvím různých mobilních zařízení.

Společnost také představila jednotku V2X, která je kompaktním a nákladově efektivním modulem podporujícím komunikaci mezi vozidly a mezi vozidlem a centrální infrastrukturou.

Společnost Panasonic Automotive také představila platformu OneConnect, na níž staví obsahová služba Panasonic Personal Radio AUPEO!. Produkt je nyní vybaven zákaznickou službou, která umožňuje automobilovým společnostem a ostatním značkám přímo komunikovat s řidiči a poskytovat jim relevantní obsah a kontextové informace. Například oznámení o aktualizacích softwaru, připomínky služeb a další zprávy lze uceleně integrovat do zvukového systému vozidla tak, aby řidič nebyl žádným způsobem obtěžován.

Přímá komunikace se zákazníky přes Light ID displeje

Co se veřejného prostoru týká, technologie Light ID od společnosti Panasonic spojuje chytré telefony a digital signage displeje. Ty poskytují další dodatečné informace prostřednictvím LED diod blikajících rychlostmi, jež jsou pro lidské oko nepostřehnutelné. K okamžitému sdílení obsahu mezi vysílači Light ID (například displeji nebo informačními LED tabulemi) a chytrými telefony využívá tento systém speciální mobilní aplikaci.

Bezpečnost kdekoliv a kdykoliv

V oblasti osobní bezpečnosti společnost Panasonic oznámila dostupnost produktu Nubo, vůbec první mobilní videokamery s 4G/3G připojením na světě, která umožňuje uživatelům monitorovat a hlídat cennosti bez potřeby připojení prostřednictvím sítě Wi-Fi.

Kamera Nubo je navržena pro použití ve vnitřních i venkovních prostorách. Je odolná vůči větru i dešti a nabízí bezdrátové připojení snímačů prostřednictvím integrovaného rádiového modulu. Kamera Nubo také podporuje obousměrnou zvukovou komunikaci, takže uživatel může při spuštění alarmu komunikovat skrze kameru. Produkt lze nyní předobjednat v celé Evropě a dodávky budou zahájeny na jaře 2016.

Nejmenší odolný tablet Toughpad

Společnost Panasonic také představila nejlehčí*1 plně odolný ruční tablet pro profesionální použití. Jedná se o doposud nejmenší zařízení řady Toughpad. Tento 4,7palcový handheld FZ-F1 (Windows) a FZ-N1 (AndroidTM) je určen pro pracovníky poštovních a kurýrních služeb, do skladů, maloobchodu, k poskytování služeb v terénu a pro záchranné složky.

Zařízení je schopno komunikovat hlasově i datově, disponuje kapacitním multidotykovým displejem s HD rozlišením, který je čitelný za ostrého denního světla i v dešti, a lze jej ovládat i v rukavicích. Zařízení lze také používat s volitelným pasivním nebo aktivním perem a je vybaveno komunikačními hlasovými a datovými rozhraními 4G LTE / 3G.

Řešení pro zelenou energii

Společnost Panasonic také představila Green Tower, komplexní řešení energie jako služby (Energy‑as-a-Service) pro obor informačních a komunikačních technologií. Kombinuje výkonnou lithium-iontovou baterii Panasonic a zkušenosti se solárními zdroji společně se špičkovou platformou pro správu energie v telekomunikačním oboru od PowerOasis. Green Tower umožňuje mobilním operátorům snižovat náklady a zvyšovat energetickou efektivitu a spolehlivost. To vše díky přesunu od tradičních statických zdrojů energie k efektivnějším dálkově řízeným systémům.

Více informací o profesionálních produktech Panasonic získáte na stánku společnosti Panasonic na Mobile World Congress, hala 6, stánek H31.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.