Olympus Tough TG-870 – připraven na drsné zacházení

Publikováno: 7. dubna 2016 | autor Redakce
di-tg-870-green--product-000.jpg

Nový Olympus TOUGH TG-870 dostatečně odolný, abyste jej mohli vzít všude s sebou – vodotěsný do 15m**, odolný pádu z výšky 2,1m**, odolný tlaku 100kg**, prachotěsný a mrazuvzdorný do -10°C**. Dostáváte tak do rukou dokonalý elektronický deník, který bez problémů zaznamená všechna vaše dobrodružství.

Majitelé TG-870 jistě ocení funkce Olympus OI.Share a OI.Track, které jim pomocí WiFi a chytrého telefonu umožní nejen ovládat fotoaparát na dálku, ale také bez použití počítače a prakticky z kteréhokoli místa planety sdílet na sociálních sítích své snímky opatřené údaji o poloze.

Fotoaparát se také pyšní nejširokoúhlejším zoomovým objektivem, jaký je dnes ve třídě odolných vodotěsných fotoaparátů4* k dispozici (21-105mm*). A nejen to – vyfotografovat dobře sám sebe je nyní snazší než kdy dříve - díky designu uzpůsobenému pro selfie, který nabízí výklopný 3" displej s 920 000 obrazovými body a alternativní tlačítko spouště na přední straně fotoaparátu, podporující také režim Selfie, který při širokoúhlých záběrech kompenzuje zkreslení v rozích snímku.

Fotografové sportu si zamilují režimy Sport Burst a Sport Cam, díky kterým zachytí každý okamžik akce. Rozšířená nabídka uměleckých filtrů pak osloví vaše kreativní ambice.

Nikdy nepromeškáte záběr

Není protivné, že když fotíte venku na jasném slunci, není na LCD obrazovce skoro nic vidět? TG-870 proto nyní nabízí funkci LCD Boost, s více než dvaapůlkrát vyšším jasem oproti normálu. Vynikající objektiv fotoaparátu 21-105mm* s pětinásobným optickým zoomem doplňuje 16megapixelový podsvícený CMOS snímač, výkonný obrazový procesor TruePic VII a technologie iHS. To vše je zárukou vynikající kvality v celé ploše snímku i v rychle se pohybujících scénách a za slabého osvětlení. Nový zámek zaostření AF Lock také znamená, že máte při zostřování naprostou svobodu, včetně podvodních režimů (Snapshot, Wide 1 a Macro).

Nikdy nezmeškáte scénu

TG-870 exceluje nejen v případě statických fotografií – je skvělý také pro širokoúhlá videa. Režim Sport Cam automaticky nastaví poměr stran na 16:9 a nabídne 3 video formáty, včetně časosběrného videa. Když jste sami v centru dění, je možné fotoaparát pomocí volitelného držáku bezpečně připevnit k sportovnímu postroji a spouštět nahrávání videa předním tlačítkem. Unikátní moment však můžete zachytit i tehdy, když je akce mnohem pomalejší, například funkci časosběrného videa lze použít i pro noční scény, s rychlostí závěrky až 4 vteřiny. Nový režim Live Composite vám usnadní malování světlem díky živému náhledu vytvářené scény.

A zamilujete si selfie – dokonce i ta pořízená s přáteli

Vždycky jste se chtěli vyfotografovat při šnorchlováni? S třípalcovým LCD otočným o 180° je kompozice takového záběru pro vašeho souputníka hračkou, ve vodě i pod vodou. Pro autoportréty z ruky lze přední programovatelné tlačítko použít jako alternativní tlačítko spouště, takže můžete snímek pohodlně vyfotografovat kteroukoli rukou.

TOUGH TG-870 přichází na evropský trh v dubnu tohoto roku – dokonalé načasování pro prázdninovou sezónu. Nabízen bude v bílé, černé a zelené barvě. Fotoaparát přichází s bezplatným šestiměsíčním prodloužením záruky při registraci na portálu Můj Olympus ***.

Příslušenství:

>    Sportovní držák (CSCH-123) – Uvolněte si ruce bezpečným připevněním fotoaparátu na postroj nebo popruh batohu. Dodává se spolu s bezpečnostním spirálovým kablíkem, karabinou a rychloupínacím mechanismem zaručujícím maximální flexibilitu.

>    Podvodní pouzdro (PT-057) – Důkladně testováno pro fotografování do hloubek až 45 metrů. Čelnímu tlačítku lze přiřadit funkci širokoúhlého záběru nebo makra a lze jej přes pouzdro ovládat i v rukavicích.

>    Silikonové ochranné pouzdro (CSCH-124) – Toto speciální pouzdro usnadní držení fotoaparátu a zvýší jeho ochranu v nejdrsnějších podmínkách. Pouzdro umožňuje používat LCD, čelní tlačítko a oba závity stativu.

>    Měkké pouzdro (CSCH-121) – Stylové pouzdro do každého počasí, vybavené karabinou a speciálně navržené pro rychlý odvod vody a větrání, takže váš fotoaparát rychleji uschne. K dispozici v černé, modré a červené barvě.

>    Plovoucí řemínek na ruku (CHS-09) – Tento elegantní červený řemínek snadno najdete, upadne-li vám do vody.

>    Pouzdro TOUGH Adventure – Neoprenové pouzdro s poutkem na opasek, odnímatelným nastavitelným řemínkem, kovovou karabinkou a bezpečnostním lankem.

>    Sada TOUGH Adventure – Obsahuje pouzdro TOUGH Adventure, plovoucí řemínek CHS-09, bonusový kovový řemínek na krk a pouzdro Ice Bag na studené nápoje.

Změny specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazeny. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese http://www.olympus.cz .

* Přepočet na 35mm fotoaparát.

** Vodotěsnost podle IEC normy, spis 529 IPX8. údaje o nárazuvzdornosti podle normy MIL (testovací podmínky Olympus). Mrazuvzdornost a tlakuvzdornost na základě testovacích podmínek Olympus.

*** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

**** Nejlepší ve své kategorii, k prosinci 2015.

Právě vychází
FotoVideo - 02/2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.