Objektivy ZEISS Milvus... Moc povedená rodina

Publikováno: 26. dubna 2016 | autor Rudolf Stáhlich
Zeiss Milvus

Když jsem o těchto krásných a přístupných objektivech psal v říjnu loňského roku poprvé, netušil jsem ještě, jak velká bude komerční odezva a zájem nejen pokročilých fotografů…

Vloni jsem v tom svém slavném článku potvrdil předchozí tvrzení o tom, že „v oblasti objektivů se nám ta konkurence pěkně zahustí“.

Ano, stalo se a děje se, a již druhým rokem. Má to logiku. Nové snímače, růst počtu výkonných plnoformátových přístrojů pro foto i video a stále se zvyšující konkurence několika světových značek, snaha být originální, touha zákazníků a fotografů o „tailor made“ či unikátní produkty. A jak můžete sledovat v každém našem vydání, a tedy každý měsíc, ve společnosti ZEISS se rozjeli.

V tom minulém jsem obdivoval Otus 28/1,4 a tentokrát se pro úspěch vracím k sérii Milvus. A ještě k mým minulým tvrzením: Dle mého názoru (a opět nejen dle mého) i díky živé a rostoucí spolupráci s firmou Sony, předním světovým výrobcem snímačů pro digitální techniku (mimochodem ZEISS pro změnu patří k dominantním výrobcům mikročipů…),ukázal ZEISS od tiskovky na podzim roku 2015 velkou řadu novinek − a to i pro profíky. Vše staví na své vysoké kvalitě, robustnosti a neuvěřitelně precizním zpracování. Všechny objektivy jsou určeny nejen pro nové typy značky Sony, ale samozřejmě i pro zrcadlovky Canon a Nikon. Tedy u každého typu vždy dvě verze pro ZE a ZF.2. Poznámka: všechny objektivy jsem už měl v ruce a nasazené na své zrcadlovce, a to nejen díky dobré spolupráci s Centrem FotoŠkoda.

Celý článek najdete v dubnovém FotoVideo.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.