Nový ZEISS Super širokoúhlý objektiv s autofokusem

Publikováno: 15. dubna 2016 | autor Redakce
Tři full-frame ZEISS Batis objektivy s OLED displejem zobrazujícím vzdálenost zaostření a hloubku ostrosti.

ZEISS Batis 2.8/18 rozšiřuje nabídku full-frame objektivů pro fotoaparáty Sony s E-bajonetem.

ZEISS Batis 2.8/18 rozšiřuje řadu Batis o super širokoúhlý objektiv. Nový objektiv pro Sony1) α systém s E-bajonetem, který poskytuje diagonální úhel záběru 99 stupňů je v současné době nejširší full-frame objektiv    s autofokusem a pevnou ohniskovou vzdáleností. Nový ZEISS Batis 2.8/18 s inovativním OLED displejem, který ukazuje vzdálenost zaostření a hloubku ostrosti, dělá dojem hlavně díky vysoké kvalitě obrazu napříč celým obrazem. Objektivy budou k dispozici od května 2016.

“ZEISS Batis 2.8/18 přichází po prvních dvou velice úspěšných modelech ZEISS Batis 2/25 a ZEISS Batis 1.8/85. Navzdory extrémně širokému úhlu u ZEISS Batis 2.8/18 jsme byli schopni dosáhnout stejně vysoké kvality obrazu jako u dvou předešlých objektivů.” říká Dr. Michael Pollmann, produktový manažer ZEISS fotografických objektivů. “S rozšířením nabídky objektivů ZEISS Batis nabízíme kreativním a náročným fotografům další profesionální nástroj,” dodává Pollmann. S objektivem ZEISS Batis 2.8/18 si nyní zákazníci mohou užít super širokoúhlý full-frame objektiv, na který čekali.

Obrovský rozsah využití

Nový ZEISS Batis 2.8/18 je impozantní díky své vysoké kvalitě obrazu napříč celým obrazem. “Díky diagonálnímu úhlu záběru 99 stupňů je tento objektiv ideální pro zachycení jedinečných scenérií krajiny, architektury, astrofotografie a pro působivé interiérové záběry v malých prostorách,” pokračuje Pollmann.

Vlastnosti pro náročné uživatele

Super širokoúhlý fotografický objektiv má jedenáct členů v deseti skupinách a je založen na konstrukci ZEISS Distagon. Čtyři členy jsou asférické po obou stranách a sedm je vyrobeno ze speciálního typu skla. Systém plovoucích členů umožňuje dosažení konstantně vysokého obrazového výkonu, nezávisle na zaostřené vzdálenosti – od minimální ostřící vzdálenosti až po nekonečno.

Nový  ZEISS Batis 2.8/18 také disponuje inovativním OLED displejem, který ukazuje vzdálenost zaostření a hloubku ostrosti v závislosti na velikosti snímače, na kterém je aktuálně nasazen. “Elektronický displej je dobře čitelný i v horších světelných podmínkách,” vysvětluje Pollmann. Rychlý a tichý autofokus s lineárními motory udržuje objekt neustále zaostřen. Navíc krom autofokusu, Batis podporuje také manuální pogumovaný zaostřovací prstenec, což znamená, že fotograf má naprostou tvůrčí svobodu, co se týče kompozice záběru.  Objektivy ZEISS Batis jsou také vybaveny zatěsněním, které chrání přístroj před prachem a klimatickými jevy, což znamená, že se dá použít i při špatných klimatických podmínkách. Všechny objektivy ZEISS Batis podporují veškeré funkční režimy a funkce přístrojů s E-bajonetem z jejich aktuální nabídky.

Původ jména Batis

Od roku 2013, nové objektivy ZEISS příslušející k jedné sérii byly pojmenovány jednotným jménem, což vyjadřuje jejich společnou identitu. Tyto jména byla odvozena z latinských názvů pro ptactvo. Jméno Batis je odvozeno od malého ptáčka, který se vyskytuje v afrických lesích a křovinách. Pro tyto ptáky je typická velká rychlost, skvělé reflexy a velice kontrastní opeření. Metaforicky řečeno totéž platí i o objektivech ZEISS Batis, jejichž rychlý autofokus umožňuje fotografům zachytit senzační záběry bohaté na kontrasty.

Navíc nabídku ZEISS Batis objektivů doplňují dvě další řady od ZEISS určené pro fotografické přístroje s E-bajonetem a to: ZEISS Touit a ZEISS Loxia.

K dispozici od května 2016

Objednávky na ZEISS Batis 2.8/18 se právě začínají přijímat. Objektivy budou k dispozici od května 2016. Doporučená maloobchodní cena činí 34.020,- CZK (bez DPH) 2).

 

  • 1) Sony je registrovanou obchodní značnou Sony Corporation.
  • 2) Naposledy aktualizováno: 14.04.2016
  • 3) odpovídá formátu 24x36 mm
  • * MZV – minimální zaostřitelná vzdálenost

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

Ohnisková vzdálenost

18 mm

Rozsah clony

f/2.8 – f/22

Počet členů / skupiny

11/10

Rozsah ostření

0.25 m (9.8 “) – nekonečno

Volná pracovní vzdálenost

0.17 m (6.7 “) – nekonečno

Obrazové úhly 3) (diag. / horiz. / vert.)

99° / 90° / 67°

Průměr obrazového pole

43.3 mm (1.7 “)

Pokrytí plochy (MZV*) 3)

227 x 340 mm (8.9 x 13.4 “)

Poměr zvětšení při MZV*

1:9.5

Rotační úhel zaostřovacího prstence (nekonečno – MZV*)

Zaostřování není mechanicky propojeno. Rotační úhel závisí na rychlosti rotace.

 

Závit filtru

M77 x 0.75

Max. průměr (se sluneční clonou)

100 mm (3.9 “)

Průměr zaostřovacího prstence

78 mm (3.1 “)

Délka (bez krytek)

80 mm (3.1 “)

Délka (s krytkami)

95 mm (3.7 “)

Váha (bez krytek)

330 g (0.74 liber)

Uchycení fotografického přístroje

E-bajonet

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.