Nový ZEISS Batis 2,8/18

Publikováno: 1. května 2016 | autor Rudolf Stáhlich
Zeiss Batis 2,8_18

Další ZEISS Batis, tentokrát 2,8/18, rozšiřuje nabídku fullframových objektivů pro fotoaparáty Sony s E-bajonetem a další…

Přesně 14. dubna 2016 byl v domovské továrně v Oberkochenu představen ZEISS Batis 2,8/18, který rozšiřuje námi již několikrát popsanou řadu Batis o superširokoúhlý objektiv. Nový objektiv pro systém Sony α s E-bajonetem, který poskytuje diagonální úhel záběru 99 stupňů, je v současné době nejširší fullframový objektiv s autofokusem a pevnou ohniskovou vzdáleností. Nový ZEISS Batis 2,8/18 s inovativním OLED displejem, který ukazuje vzdálenost zaostření a hloubku ostrosti, výrazně vzbuzuje pozornost všech fotografů hlavně díky vysoké kvalitě obrazu napříč celou plochou. Objektivy budou k dispozici od května 2016.

„ZEISS Batis 2,8/18 přichází po prvních dvou velice úspěšných modelech ZEISS Batis 2/25 a ZEISS Batis 1,8/85. Navzdory extrémně širokému úhlu u ZEISS Batis 2,8/18 jsme byli schopni dosáhnout stejně vysoké kvality obrazu jako u dvou předešlých objektivů,“ říká dr. Michael Pollmann, produktový manažer fotografických objektivů ZEISS. „S rozšířením nabídky objektivů ZEISS Batis nabízíme kreativním a náročným fotografům další profesionální nástroj,“ dodává Michael Pollmann.

S objektivem ZEISS Batis 2,8/18 si nyní zákazníci mohou užít superširokoúhlý fullframový objektiv, na který čekali.

Má neuvěřitelný rozsah využití

Nový ZEISS Batis 2,8/18 je impozantní díky své vysoké kvalitě obrazu po celé ploše, což už je u objektivů ZEISS téměř podmínka. „Díky diagonálnímu úhlu záběru 99 stupňů je tento objektiv ideální pro zachycení jedinečných scenérií krajiny, architektury, astrofotografie a pro působivé interiérové záběry v malých prostorách,“ pokračuje Michael Pollmann.

Vlastnosti i pro náročné uživatele

Superširokoúhlý fotografický objektiv má jedenáct členů v deseti skupinách a je založen na konstrukci ZEISS Distagon. Čtyři členy jsou asférické po obou stranách a sedm je vyrobeno ze speciálního typu skla. Systém plovoucích členů umožňuje dosažení konstantně vysokého obrazového výkonu, nezávisle na zaostřené vzdálenosti – od minimální ostřící vzdálenosti až po nekonečno. Nový ZEISS Batis 2,8/18 také disponuje zajímavým, novým OLED displejem, který ukazuje vzdálenost zaostření a hloubku ostrosti v závislosti na velikosti snímače, na kterém je aktuálně nasazen. „Elektronický displej je dobře čitelný i v horších světelných podmínkách,“ vysvětluje Michael Pollmann. Rychlý a tichý autofokus s lineárními motory udržuje objekt neustále zaostřený. Navíc kromě autofokusu má tento Batis také manuální pogumovaný zaostřovací prstenec, což znamená, že fotograf má naprostou tvůrčí svobodu, co se týče kompozice záběru.

Objektivy ZEISS Batis jsou také vybaveny těsněním, které chrání přístroj před prachem a klimatickými jevy, což znamená, že se dá použít i při špatných klimatických podmínkách. Všechny objektivy ZEISS Batis podporují veškeré funkční režimy a funkce přístrojů s E-bajonetem z jejich aktuální nabídky.

Jaký je původ jména Batis

Od roku 2013 byly pojmenovány nové objektivy ZEISS jedné série jednotným jménem, což vyjadřuje jejich společnou identitu. Tato jména byla odvozena z latinských názvů pro ptactvo. Jméno Batis je odvozeno od malého ptáčka, který se vyskytuje v afrických lesích a křovinách. Pro tyto ptáky je typická velká rychlost, skvělé reflexy a velice kontrastní opeření. Metaforicky řečeno totéž platí i o objektivech ZEISS Batis, jejichž rychlý autofokus umožňuje fotografům zachytit senzační záběry bohaté na kontrasty. Navíc nabídku objektivů ZEISS Batis doplňují dvě další řady určené pro fotografické přístroje s E-bajonetem, a to ZEISS Touit a ZEISS Loxia. O těch jsme už také docela hojně psali a seznámili vás s nimi v minulých vydáních Foto-Video.

K dispoziciod května 2016

Objednávky na ZEISS Batis 2,8/18 se začaly přijímat hned po oznámení. Fyzicky budou tyto objektivyk dispozici od května 2016. Cena: cca 41 000 Kč

Více informací najdete zde

Právě vychází
FOTOVIDEO 2021 – číslo 3
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.