Nové vysoce kvalitní kompaktní fotoaparáty Nikon DL

Publikováno: 23. února 2016 | autor Redakce
dl-24-85-sl-slup-frt34r.jpg

Nikon zamíchal trhem s vysoce kvalitními kompaktními fotoaparáty novou řadou přístrojů poskytujících fotografům, kteří chtějí být „vždy připraveni k expozici snímku“, snadno přenosné řešení pro získání perfektních výsledků 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu. Vysoce kvalitní kompaktní fotoaparáty Nikon DL s legendární optikou NIKKOR a výkonnými technologiemi Nikon zaručují vynikající kvalitu obrazu při každé fotografické příležitosti.

Novou řadu tvoří tři modely fotoaparátů: přístroje Nikon DL24-85 f/1.8-2.8, Nikon DL18-50 f/1.8-2.8Nikon DL24-500 f/2.8-5.6. Každý z fotoaparátů je vybaven pevně vestavěným objektivem NIKKOR se zoomem a vysoce výkonnou optikou na úrovni objektivů pro digitální jednooké zrcadlovky Nikon a rychlým 25,4mm (1˝) obrazovým snímačem formátu CX. Bez ohledu na to, který z fotoaparátů Nikon DL si fotograf zvolí, může pořizovat statické snímky s 20,8 milionu pixelů ve formátu JPEG nebo NEF (RAW) a videosekvence 4K/UHD s frekvencí 30p/25p.

Každý vysoce kvalitní kompaktní fotoaparát Nikon DL obsahuje rovněž osvědčený pokročilý hybridní AF pro bleskurychlé zachycení všech objektů. Systém zpracování obrazu EXPEED 6A se čtyřmi CPU zaručuje působivou rychlost všech fotoaparátů: umožňuje fotografovat snímací frekvencí až 60 snímků za sekundu při zaostření zablokovaném na hodnotě platné pro první snímek série a snímací frekvencí až 20 snímků za sekundu při použití kontinuálního zaostřování. Systém optické redukce vibrací (VR) Nikon s dvojí detekcí poskytuje rozšířenou detekci a korekci chvění a každý z fotoaparátů se vyznačuje také rychlým spuštěním a rychlými reakčními časy. Všechny fotoaparáty jsou navíc vybaveny sáňkami ISO 518, do kterých lze upevnit různé příslušenství včetně osvědčených blesků Nikon pro digitální jednooké zrcadlovky. Mezi speciální příslušenství řady Nikon DL patří volitelný výklopný elektronický hledáček DF-E1 (EVF) se snímačem pohledu do hledáčku, který nabízí brilantní obraz a kontrastní obrazovku informací. Uživatelé digitálních jednookých zrcadlovek Nikon rovněž ocení dobře známé rozložení ovládacích prvků, voličů a menu. Tubus každého z objektivů je detailně označen pomocí zlatého kroužku NIKKOR.

Ines Bernardes, product manager Nikon DL u společnosti Nikon Europe, říká: „Skutečnost, že Nikon vstupuje na trh vysoce kvalitních kompaktních fotoaparátů se třemi silnými modely, je skvělou novinkou pro fotografy, kteří neuznávají kompromisy. Každý z těchto fotoaparátů zpochybní vše, co jste si mysleli o kvalitě snímků z kompaktních fotoaparátů. Rozlišovací schopnost a celková kvalita obrazu pevně vestavěných objektivů NIKKOR jsou vskutku výjimečné. A díky přenosnosti a rychlosti srovnatelné u celé nové řady přístrojů si můžete vybrat vhodný fotoaparát stejně, jako když si vybíráte objektiv – zvolíte si rozsah ohniskových vzdáleností potřebný pro váš fotografický styl nebo předpokládané fotografické situace. Každý, kdo požaduje vysoce pohotové vybavení nebo chce mít možnost zcela diskrétního fotografování, se vrátí domů s potěšujícím pocitem ze snímků, které pořídil.“

Nikon DL24-85 f/1.8-2.8 – Skvělý přístroj pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat

Světelný objektiv NIKKOR 24–85 mm f/1,8–2,8 se zoomem poskytuje vynikající všestrannost a režim Supermakro zajišťuje makrosnímky s vysokou mírou detailů. Fotoaparát je vybaven rovněž výklopným dotykovým monitorem OLED s 1 037 000 pixely a výklopným bleskem. Tubus objektivu nabízí přizpůsobitelný ovládací kroužek a zoomový kroužek. Fotoaparát je k dispozici ve stříbrném a v černém provedení.

Nikon DL18-50 f/1.8-2.8 – Snadno přenosný nástroj pro získání působivých perspektiv

Tento fotoaparát Nikon DL s působivou světelností f/1,8 při ohniskové vzdálenosti 18 mm je vybaven nejsvětelnějším extrémně širokoúhlým objektivem, který společnost Nikon doposud vyrobila. Objektiv je vybaven osvědčenými antireflexními vrstvami Nikon Nano Crystal Coat pro maximální brilanci obrazu. Fotoaparát nabízí výklopný dotykový monitor OLED s 1 037 000 pixely a vestavěnou funkci Korekce perspektivy. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

Nikon DL24-500 f/2.8-5.6 – Vynikající dosah a kvalita obrazu na úrovni

Tento fotoaparát Nikon DL s objektivem NIKKOR vybaveným extrémním 21násobným zoomem a režimem redukce vibrací SPORT (VR) je perfektní pro fotografy, kteří jsou neustále připraveni snímat a jsou zaměřeni na pohyblivé objekty. Fotoaparát nabízí také vestavěný elektronický hledáček OLED s 2 359 000 pixely a výklopný a otočný dotykový monitor OLED s vysokým rozlišením. Fotoaparát je k dispozici v klasickém černém provedení.

SnapBridge: udržujte fotoaparát Nikon DL trvale spojený s vaším chytrým zařízením

Každý fotoaparát nové řady Nikon DL je rovněž plně kompatibilní s funkcí SnapBridge. Funkce SnapBridge udržuje s využitím technologie Bluetooth®* Low Energy trvalé spojení s nízkým příkonem mezi fotoaparátem a chytrým telefonem nebo tabletem. Fotografové mohou synchronizovat snímky s chytrým zařízením během fotografování a ihned sdílet pořízené snímky v kvalitě společnosti Nikon. Funkci SnapBridge lze využít rovněž k ovládání klíčových funkcí fotoaparátu prostřednictvím chytrého zařízení, k aktualizaci hodin fotoaparátu a mnoha dalším věcem. 

Více informací najdete zde.

DOPORUČENÉ PRODEJNÍ CENY:

  • DL24-85 f/1.8-2.8 21 249,-Kč
  • DL18-50 f/1.8-2.8 26 419,-Kč
  • DL24-500 f/2.8-5.6 28 819,-Kč

 

Pozn.:

Logotyp Bluetooth® je registrovaná ochranná známka společnosti Bluetooth SIG, Inc. a veškeré jeho použití společností Nikon Corporation probíhá v rámci licence.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.