Nová sada CorelDRAW Graphics Suite X8

Publikováno: 15. března 2016 | autor Redakce
Corel

Vytvářejte profesionální návrhy rychleji díky zjednodušeným pracovním postupům, bezkonkurenčnímu výkonu a ovládání.

Snadné vytváření ohromujících grafik s rozšířenou kolekcí kreativních nástrojů, zbrusu novým nástrojem Corel Font Manager™, se špičkovou hardwarovou kompatibilitou a nejrozšířenější podporou systému Windows 10 na trhu. Díky nové možnosti otevřeného upgradu je tato skvělá aktualizace dostupná všem zákazníkům CorelDRAW® s některou z dřívějších verzí.

Praha – 15. března 2016 – Představujeme sadu CorelDRAW® Graphics Suite X8, nové vlajkové grafické řešení společnosti Corel, díky kterému je vytváření profesionální grafiky, webové grafiky a úprava obrázků rychlejší a snazší a které nabízí naprostou kontrolu. Nová sada umožňuje návrhářům, umělcům a podnikovým uživatelům transformovat kreativní energii do uměleckých děl, která zanechají trvalý dojem na jakémkoli médiu. Nové funkce urychlují a zjednodušují proces tvorby – zejména při práci s písmy, obrázky a objekty. Sada CorelDRAW Graphics Suite X8 představuje optimální prostředí pro všechny uživatele vytvářející návrhy v systému Windows 10 a také nabízí vynikající kvalitu pro systémy Windows 7 a Windows 8.1.

Bez ohledu na to, zda jste novým uživatelem, nebo zda na aplikaci CorelDRAW spoléháte již roky, můžete využívat široké spektrum výukových nástrojů a přizpůsobitelné prostředí, abyste dokázali rychle začít a jedinečným způsobem přijmout aplikaci za vlastní. Díky nové zásadě otevřeného upgradu je přesun z libovolné předchozí verze na sadu CorelDRAW Graphics Suite X8 velmi dostupný.

„V nové verzi X8 jsme se zaměřili na nepříjemnosti, kterým denně čelí profesionální návrháři, a nabízíme výkonné návrhářské prostředí, které je ještě rychlejší a intuitivnější než dříve. Celá tato sada – od důležitých novinek, jako je zbrusu nový nástroj Corel Font Manager, po dramaticky vylepšený nástroj Nůž – zjednodušuje uživatelům tvorbu profesionálních projektů a výsledků, které jejich klienti hledají,“ říká Gérard Métrailler, viceprezident pro produkty, grafiku a produktivitu společnosti Corel.

„Profesionálové a začínající uživatelé mohou ušetřit čas a výrazně zvýšit produktivitu díky zjednodušeným procesům a zkráceným postupům, na které si okamžitě zvyknou. A s podporou monitorů s ultravysokým rozlišením a rozšířenou podporou ovládání perem a dotykem je sada X8 připravena na nejnovější generace zařízení se systémem Windows 10. Ať již vlastníte verzi X7 nebo vaše historie sahá až k verzi 1.0, tento působivý seznam nových funkcí přichází spolu s novou možností otevřeného upgradu, díky které je upgrade na verzi X8 jasnou volbou,“ dodává Métrailler.

Ušetřete čas a vytvářejte ohromující návrhy a obrázky s pomocí rozsáhle inovovaných a nových funkcí v sadě CorelDRAW Graphics Suite X8:

 • Nová kompatibilita a podpora: S kompletní optimalizací pro systém Windows 10 můžete nově využívat zobrazování na více monitorech bez ohledu na rozlišení, podporu zobrazení 4K a vyšší a možnost pracovat s tablety s pery kompatibilními s technologií Windows Real-Time Stylus, například Microsoft Surface, která byla přidána k dosavadní podpoře tabletů a zařízení Wacom.
 • Nový nástroj Corel Font Manager™: Konečně získáte kontrolu nad neustále se rozšiřující sbírkou písem a možnost naplno využít již vlastněná písma. Můžete rychle procházet, ovládat a organizovat písma. Ideální pro profesionály, kteří každý den používají nejrůznější písma, od grafiků, typografů a ilustrátorů až po návrháře obalů, reklam a webů.
 • Vylepšené vyhledávání a filtrování písem: Rychle najdete požadované písmo i bez zdlouhavého procházení složek v počítači nebo v síti. Můžete například hledat klíčové slovo „skript“ nebo specifickou sadu znaků. Zobrazí se seznam se všemi písmy na vašem počítači, která odpovídají vašim požadavkům.
 • Vylepšený nástroj Nůž: Nyní můžete rozdělit jakýkoli objekt nebo skupinu objektů (vektorových, textových i rastrových), a to úsečkou, čárou nakreslenou od ruky nebo Bézierovou křivkou. Překrývejte objekty nebo vytvářejte mezery mezi novými objekty po jejich rozdělení. Vyberte některý ze způsobů vytvoření obrysu nebo nechte na aplikaci, aby nový obrys doplnila sama.
 • Nové funkce pro návrh vyžádané uživateli: Díky nové funkci Skrýt objekt a Zobrazit objekt můžete jednoduše spravovat komplexní projekty. Kopírujte, vkládejte nebo duplikujte části existujících křivek s funkcí  Kopírování segmentů křivky a prozkoumejte funkci Gaussovo rozostření, která umožňuje nastavit míru prolnutí okrajů vrženého stínu.
 • Nové a vylepšené funkce pro úpravy fotografií: Odstraňte nedokonalosti s nástrojem Retušovací klonování a použijte vylepšený nástroj Narovnání obrazu k opravě geometrického zkreslení.
 • Nová přizpůsobení pracovní plochy: S pracovní plochou, která odpovídá vašim pracovním postupům, se můžete ihned pustit do produktivní práce. Změňte barvu okrajů plochy a oken, vyberte si tmavé nebo světlé uživatelské rozhraní, které bude vyhovovat způsobu vaší práce, přizpůsobte velikost textu a ikon a otvírejte okna v rámci plovoucího okna.
 • Nové výukové nástroje: Začněte pracovat s novou aplikací snadno a rychle díky přívětivému prostředí, které nabízí snadné nastavení, výukové zdroje přímo v aplikaci, zlepšený ukotvitelný panel Rady a další. Seznamte se s novinkami v úplném úvodním průvodci nebo ve speciální verzi určené pro stávající zkušené uživatele předchozích verzí aplikací CorelDRAW, Corel® PHOTO-PAINT® a jiných grafických aplikací.
 • Vylepšená podpora pro sdílení a výstup: Můžete se spolehnout na sbírku nejnovějších obecně používaných formátů souborů a na funkce, které vám pomohou vytvořit, připravit a finalizovat váš výsledný produkt. Využijte rozšířené kompatibility s formáty, jako jsou AI, PSD, PDF, JPG, PNG, SVG, DWG, DXF, EPS, TIFF, DOCX a PPT. Nové dialogové okno Okraj a průchodka vám umožní snadno vytvořit reklamní pruh z celé stránky nebo jen z vybraných objektů. Ať už pracujete na drobném projektu, jako je logotyp nebo webová grafika, nebo na velkých plochách, třeba na reklamní tabuli nebo na potisku auta, CorelDRAW zajistí právě takový výstup, jaký potřebujete.
 • Nová komunita CorelDRAW SDK a Developer: S pomocí webu komunity CorelDRAW SDK a Developer můžete vytvářet vlastní nástroje pro automatizaci: community.coreldraw.com/sdk.

Sada CorelDRAW Graphics Suite X8 zahrnuje následující aplikace:

 • CorelDRAW X8: Intuitivní aplikace pro vektorové ilustrace a stránkový zlom
 • Corel® PHOTO-PAINT® X8: Aplikace pro profesionální úpravu fotografií
 • Corel Font Manager™: Výkonná správa písem
 • Corel® PowerTRACE® X8: Nástroj pro převod rastrové grafiky na vektorovou (zahrnuto v aplikaci CorelDRAW X8)
 • Corel® CONNECT™ X8: Přístup k digitálnímu obsahu ve službě Výměna obsahu a na místním počítači
 • Corel® Website Creator™: Aplikace pro návrh webových stránek
 • Corel® CAPTURE™ X8: Jednoduchý nástroj pro snímání obsahu obrazovky
 • PhotoZoom Pro 4: Modul plug-in, který umožňuje exportovat a zvětšovat digitální obrázky z aplikace Corel PHOTO-PAINT

Sada CorelDRAW Graphics Suite X8 také obsahuje 10 000 klipartů a digitálních obrázků, 2 000 digitálních fotografií ve vysokém rozlišení, 1 000 písem OpenType, 350 profesionálně navržených šablon, 2 000 šablon vozidel, více než 1 000 výplní, rámečků a vzorků, více než 5 hodin vylepšených výukových videí a mnoho dalšího.

Kompletní obsah sady CorelDRAW Graphics Suite X8 a odkaz ke stažení 15denní zkušební verze zdarma naleznete na adrese www.corel.com.

Zákazníci si mohou zvolit jednu ze tří flexibilních možností zakoupení:

 • Trvalá licence: Proveďte jednorázovou platbu a získejte licenci k produktu natrvalo (k dispozici jako krabicová verze nebo verze ke stažení)
 • Předplatné: Plaťte měsíční nebo roční platby za používání produktu (nárok na upgrade na nejnovější verzi po dobu platnosti předplatného)
 • Program Upgrade: Pokud si koupíte trvalou licenci sady CorelDRAW Graphics Suite X8, proveďte jednou ročně dostupný poplatek, a budete mít jistotu, že pracujete s nejnovějšími návrhářskými nástroji, kompatibilitou souborů a nejaktuálnějšími technologiemi. Dokud je váš účet aktivní, automaticky získáte každou nejnovější vydanou verzi.

Dostupnost a ceny

Sada CorelDRAW Graphics Suite X8 je nyní dostupná v angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, holandštině, polštině, češtině, ruštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině, turečtině a japonštině. Stáhněte si software nyní na adrese www.coreldraw.com. Dodávky začnou 5. dubna 2016. Plná verze je k dostání za 725 € bez DPH  a upgrade za 362 € bez DPH. Předplatné je dostupné za 34,95 € včetně DPH za měsíc nebo za 239,40 € včetně DPH za rok. Členství Premium je k dispozici za 119,40 € včetně DPH za rok. K dispozici jsou rovněž objemové licence pro komerční sektor a vzdělávání.

Právě vychází
108 stran zářijového FotoVideo
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.