Mimořádný Nikon D500

Publikováno: 22. března 2016 | autor Redakce
Nikon D500

Přístroj naprosto výjimečný svými novými speciálními vlastnostmi/ technologiemi společnosti Nikon, které zaručují trvalé a bezproblémové propojení s dalšími komunikačními zařízeními.

Nový Nikon D500 byl totiž separátně zkonstruován v reakci na měnící se vizuální vkus začínajících fotografů a sofistikovanější vizuální požadavky těch pokročilých. Přístroj rovněž adresuje narůstající potřebu trvalého propojení mezi fotoaparáty a dalšími zařízeními. Pro splnění všech uvedených požadavků je Nikon D500 vybaven jedním z nejpokročilejších systémů automatického zaostřování mezi fotoaparáty pro pokročilé fotografy, přináší záznam videosekvencí ve formátu 4K UHD do přístrojů řady Nikon DX a navíc je jako první přístroj této značky vybaven trvalým připojením pro možnost okamžitého sdílení výsledků prostřednictvím služeb SnapBridge.

Služba SnapBridge propojující fotoaparát D500 a chytrá zařízení prostřednictvím technologie Bluetooth Low Energy

Fotoaparát D500 je tedy prvním fotoaparátem Nikon vybaveným trvalým propojením s chytrými zařízeními prostřednictvím technologie komunikace v krátkém dosahu Bluetooth Low Energy. Tato technologie nabízí množství služeb, uživatel může automaticky přenášet snímky pořízené fotoaparátem D500 do chytrého zařízení a rovněž je automaticky přenášet do služby Nikon Image Space. Fotografové mohou rovněž využívat svá chytrá zařízeník procházení snímků uložených ve fotoaparátu přímo v akci pro získání rychlého přehledu dosažených výsledků. Služba SnapBridge automaticky opatřuje snímky informacemi o poloze a datu/čase pro lepší orientaci a výrazně zvyšuje hodnotu a praktičnost snímků pořízených fotoaparátem D500.

Bezdrátové síťové rozhraní WT-7/A/B/C (volitelné)

Bezdrátové síťové rozhraní Nikon WT-7/A/B/Cje určeno pro profesionály, kteří potřebují přenášet snímky rychleji, než umožňuje vestavěná bezdrátová síť LAN fotoaparátu. V případě připojení bezdrátového síťového rozhraník fotoaparátu D500 lze přenášet snímky a videosekvence do počítače nebo na servery FTP. Fotoaparát D500 s rozhraním WT-7/A/B/C lze používat jako přístupový bod bezdrátové sítě LAN a snadno jej propojovat s počítači a chytrými zařízeními.

Výkonné automatické zaostřování se 153 zaostřovacími poli

AF modul Multi-CAM 20K fotoaparátu Nikon D500 nabízí velký počet 153 zaostřovacích polí (99 křížových snímačů), která pokrývají stěžejní části obrazového pole a umožňují tak přesnější zachycení i rychle se pohybujících objektů. Automatické zaostřování pracuje již od hodnoty jasu -4 EV při použití středního zaostřovacího pole a od hodnoty -3 EV připoužití ostatních zaostřovacích polí a lze jej tak použít za extrémně nízké hladiny osvětlení nebo při fotografování málo kontrastních objektů. K výjimečné výkonnosti automatického zaostřování v širokém rozmezí scén přispívá rovněž nový obvod automatického zaostřovánía RGB snímač 180K (180 000 pixelů). Nový systém zpracování obrazu EXPEE D 5 dosahující až citlivosti ISO 51 200 s možností dalšího rozšíření na hodnotu Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000)

Nový systém zpracování obrazu EXPEE D 5 dosahující až citlivosti ISO 51 200 s možností dalšího rozšíření na hodnotu Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000)

Nový systém zpracování obrazu EXPEED 5 fotoaparátu D500 stejný jako v přístroji D5 poskytuje standardní rozsah citlivostí ISO 100 až 51 200, který lze dále rozšířit směrem dolů na hodnotu Lo 1 (ekvivalent ISO 50) a nahoru až na hodnotu Hi 5 (ekvivalent ISO 1 640 000). Přístroj je schopen pořizovat snímky s vysokým rozlišením při současné účinné redukci šumu i při nastavení vysokých hodnot citlivosti ISO. Nový snímač RGB 180K (180 000 pixelů) dále zlepšuje výkonnost pokrokového systému detekce motivu a redukce blikání obrazu pro statické snímky snižuje rozptyl expozic i při fotografování pod blikajícími světelnými zdroji.

Výklopný 8cm/3,2" dotykový monitor s vysokým rozlišením

Dotykový monitor fotoaparátu D500 poskytuje množství funkcí včetně okamžitého listování snímky pomocí sloupce pro přechod mezi snímky, umožňuje zadávání textu – stejně jako fotoaparát D5 – a nabízí zaostření a expozici dotykem (při fotografování). Výklopný monitor s tříbodovým závěsem nabízí živý náhled s využitím všestranných úhlů pohledu, které neomezují uživatele a umožňují fotografovat v komfortních pozicích. Rozměrný 8cm/3,2" monitor fotoaparatu D500 nabízí rovněž výrazně vyšší rozlišení se 2 359 000 pixely a umožňuje uživateli zaostřovat a kontrolovat správné zaostření zobrazením vysoké míry detailů.

Videosekvence 4K UH D vhodné i pro profesionální produkce

Fotoaparát D500 umožňuje zaznamenávat videosekvence ve formátu 4K UHD (3840 × 2160)/30p/25p/24p a ve formátu 1080/60p v délce až 29 min 59 s včetně současného výstupu signálu prostřednictvím HDMI. Přístroj nabízí rovněž možnost generování časosběrných videosekvencí ve formátu 4K UHD přímo ve fotoaparátu. Při použití formátů Full HD a HD potlačuje elektronická redukce vibrací účinky chvění fotoaparátu ve vodorovném a svislém směru, resp. osovou rotaci během záznamu videosekvencez ruky, zatímco funkce Active D-Lighting zachovává detaily ve světlech a stínech pro získání stopáže s přirozeným jasem.

A cena za tělo: 57 990 Kč

Více informací najdete zde

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.