FUJIFILM X70, nejmenší a nejlehčí model řady X se senzorem velikosti APS-C

Publikováno: 15. ledna 2016 | autor Redakce
x70-teleconverter-image.jpg

Fotoaparát je vybaven novým objektivem FUJINON 18.5mm*1F2.8, který je vhodný pro celou řadu možných použití od fotografování krajin až po momentky. Fotoaparát, který bude k dostání v únoru 2016, má senzor X-Trans CMOS II velikosti APS-C a zařízení pro zpracování obrazu na bázi procesoru EXR II.

Fotoaparát nese všechny charakteristické znaky řady, když v sobě spojuje jednoduché ruční ovládání s nejvyšší kvalitou obrazu a univerzálními fotografickými funkcemi. Fotoaparát X70 je prvním modelem řady X, který nabízí dotykovou obrazovku, která se otáčí o 180 ° a umožňuje uživateli fotit z výšky směrem dolů a zachycovat selfíčka.

Hlavní funkce fotoaparátu X70

1. Nový objektiv FUJINON 18.5 mm F2.8 určený pro celou řadu různých podmínek fotografování od krajiny až po momentky!

Díky použití optického řešení převzatého z fotoaparátu X100T bylo možné vyvinout kompaktní vysoce kvalitní širokoúhlý objektiv umístěný v tenčím a menším těle. Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností rovnoměrně roznáší světlo na celý snímek a zajišťuje tak vytvoření obrázku s vysokým rozlišením od středu až po jeho hrany.

2. Vysoce kvalitní povrchová úprava a snadná obsluha povzbuzují tvořivost

Díky své hmotnosti pouhých 340 g*2 je fotoaparát nejlehčím přístrojem řady X, který má senzor velikosti APS-C. Horní deska je vybavena z hliníku vyfrézovanými ovládacími prvky kompenzace expozice a rychlosti uzávěrky, díky čemuž je snadný přístup k hlavním funkcím, zatímco clonové a ostřící kroužky jsou také vyfrézovány z hliníku tak, by byla hmotnost co nejmenší. Otevření clony je možno měnit v krocích po 1/3 nebo 1 a navíc je zaostřovací kroužek zdvojen jako ovládací kroužek, který umožňuje přístup k celé řadě funkcí.

Fotoaparát X70 je také vybaven páčkou přepínání automatického režimu (Auto Mode Switch), kterým je možné navolit plně automatický režim Advanced SR Auto, díky kterému si fotoaparát zvolí optimální nastavení tak, aby bylo dosaženo vynikajících výsledků při fotografování jakékoliv scény.

3. Kompaktní těleso se senzorem X-Trans CMOS II*3 velikosti APS-C a zařízení pro zpracování obrazů na bázi procesoru EXR II

Klíčové technologie, které zajišťují vysokou kvalitu obrazu na  které jsou jedinečné v modelech řady X, byly stlačeny do těla přístroje, které se vejde do kapsy. Zahrnují ohromující technologii reprodukce barev vyvinutou jako výsledek více než 80 let výzkumu fotografického filmu a jedinečné zařízení optimalizující modulaci objektivu (Lens Modulation Optimiser) (LMO), která koriguje optické vady, jako je difrakce s cílem dosáhnout ostrosti hran a realistického trojrozměrného efektu.

Fázová detekce AO v senzoru provádí ultra rychlé ostření za 0.1 sekundy*4 a díky vysokorychlostnímu zpracování obrazu procesorem EXR II se fotoaparát zapne za pouhou 0.5 sekundy*5, a čas zavření závěrky je 0.01 s a interval k mezi snímky je 0.5 sekundy*6.

4. První sklopná dotyková LCD obrazovka v úhlu 180 ° ve fotoaparátu řady X

Fotoaparát X70 je vybaven dotykovou LCD obrazovkou, poprvé u výrobku řady X. Zapnutím nastavení dotykového panelu je možné při fotografování volit funkce dotykového fotografování (Touch Shot) a oblast ostření (Focus Area). Při přehrávání je možné provádět intuitivní operace podobné funkcím inteligentního telefonu, jako poklep, přetažení, zmenšení, zvětšení a změna velikosti dvojklikem. Spojením funkce dotykového fotografování s možností sklopit displej o 180 ° můžete dosáhnout ještě vyšší míry kreativity. Položte fotoaparát na zem a použijte dotykovou spoušť k fotografování z pohledu dítěte nebo domácího mazlíčka. Stejná funkce také usnadňuje pořizování selfíček.

5. Speciální příslušenství k rozšíření možností fotoaparátu X70

Byly vyvinuty čtyři volitelné doplňky s cílem učinit fotoaparát X70 ještě univerzálnějším. Tyto čtyři doplňky obsahují pouzdro z polokůže BLC-X70 pro ochranu a lepší držení, sluneční clonu LH-X70, která má omezit oslnění a stíny, optický hledáček VF-X21 pro ty, kteří dávají přednost snímkům v rámu viděným přes hledáček a širokoúhlý výměnný objektiv WCL-X70 21mm (ekvivalent 35 mm).

 

*1 Ekvivalent formátu 35 mm: 28 mm.

*2 Hmotnost včetně baterie a paměťové karty.

*3 X-Trans ochranná známka nebo registrovaná ochranná známka společnosti FUJIFILM Corporation.

*4 Výzkum společnosti Fujifilm na základě směrnic CIPA ve vysoce výkonném režimu k lednu 2016.

*5 Ve vysoce výkonném režimu.

*6 Režim ručního ostření.

 

Hlavní funkce fotoaparátu X70

(1) Funkcemi ovládaný objektiv FUJINON 18.5mm F2.8

 • ・ Objektiv se skládá ze sedmi prvků sdružených do pěti skupin včetně dvou vysoce výkonných asférických prvků a zajišťuje vysoce podrobné snímky s minimálními vadami, vynikající ostrost a nádhernou reprodukci barev. Jedinečná povrchová úprava HT-EBC objektivu FUJINON byla použita s cílem regulovat oslnění a stíny.
 • ・ Použitím neteleskopického objektivu o minimální délce umožňuje zmenšit rozměry a vyhnout se vysunutí objektivu při zapnutí. Fotoaparát X70 je připraven k zahájení fotografování v okamžiku, kdy ho uživatel zapne.
 • ・ Clona skládající se z devíti listů společně s velikostí clony F2.8 a vysoce kvalitní optikou umožňuje uživateli pořizovat snímky s nádhernými efekty rozostření (bokeh).
 • ・ Krátká vzdálenost ostření cca 10 cm*7 umožňuje uživateli využít všech předností makro fotografie.
 • *7 Vzdálenost od předního povrchu objektivu k fotografovanému předmětu.

(2) Snadná obsluha a prémiová povrchová úprava

 • ・ Díky svému tělu, ovládání rychlosti závěrky a kompenzace expozice na horní desce, které jsou vyrobeny z hladkého hliníku, má fotoaparát prémiový vzhled a budí skvělý dojem, aniž by byl příliš těžký.
 • ・  Otevření clony je možno nastavit v krocích 1/3 pomocí kroužku clony, zatímco na ovladači na horní desce je možné zvolit kompenzaci expozice až ±3.
 • ・  Fotoaparát má také páčku spínače pro aktivací funkce automatického režimu (Auto Mode), kterým se volí plně automatický režim SR Auto mode. V tomto režimu si fotoaparát automaticky volí optimální nastavení pro danou scénu tak, aby fotografování bylo snadné.
 • ・ Fotoaparát X70 je vybaven osmi funkčními tlačítky a každé z nich je možné upravit podle potřeb uživatele. Další úprava podle potřeb uživatele je možná pomocí tlačítka Q na zadní straně fotoaparátu: je možné si zvolit jakoukoliv ze 16 funkcí podle toho, čemu dává uživatel přednost.
 • ・  Fotoaparát je konstruován tak, aby uživatel mohl držet levou ruku na kroužku clony a pravou rukou ovládat rychlost závěrky a kompenzaci expozice na horní desce. To umožňuje okamžitou změnu nastavení tak, aby uspokojeny potřeby uživatele.
 • ・ Kromě kroužku clony má tubus objektivu ovládací. V závislosti na režimu fotografování jsou ovládacímu kroužku automaticky přiřazeny různé funkce, díky čemuž je přístup k nim a jejich změna rychlejší. Funkce jako citlivost ISO, simulace filmu, vyvážení bílé, sériové fotografování a digitální telekonvertor je možné přiřadit stiskem tlačítka nastavení ovládacího kroužku na levé straně tělesa.
 • ・ Fotoaparát X70 má jasný a vysoce podrobný 32.0 palcový monitor s 1.04 milionu pixelů, který má široký pozorovací úhel a je možné jej naklopit o 180 °. Sklopná obrazovka je užitečná při fotografování z nízkého úhlu, z pohledu dětí nebo domácích mazlíčků, z vysokého úhlu nad hlavou davu nebo nad překážkami, nebo k fotografování autopotrétů.

(3) Doveďte své fotografie k dokonalosti pomocí režimu simulace filmu a dalších kreativních funkcí

 • ・ Senzor 16.3-megapixel X-Trans CMOS II fotoaparátu X70 omezuje moaré a falešné barvy pomocí barevného filtru X-Trans s náhodným uspořádáním pixelů RGB, což vylučuje potřebu LP filtru. Díky zařízení na zpracování obrazu na bázi procesoru EXR II je fotoaparát schopen vytvářet snímky s působivou ostrostí a nízkým hlukem.
 • ・ Jedinečná technologie reprodukce barev společnosti Fujifilm vytvořená za roky výzkumu fotografických filmů pomáhá reprodukovat teplé tóny kůže, jasně modrou oblohu a bohatě sytou zeleň.
 • ・ Vysoké nastavení ISO 51 200*8 je možné díky optimalizaci zpracování, které omezuje šum. Šum je omezen i při těchto ultra vysokých hodnotách citlivosti při reprodukci hlubokých černých tónů..
 • ・ Difrakce*9 je korigována pomocí jedinečné funkce optimalizace modulace objektivu (Lens Modulation Optimiser), která zajišťuje vynikající vykreslení detailů a to dokonce i při nastavení otevření clony na F16.
 • ・ Fotoaparát X70 má režim simulace filmu CLASSIC CHROME, který snímku dodává tlumené tóny a hluboké barvy. Uživatelé si mohou vybrat z deseti dalších režimů, které simulují efekty tradičních filmů společnosti FUJIFILM. Jedná se o inverzi barev filmu (PRO Neg.Std / PRO Neg.Hi), monochromatické filtry (MONOCHROME, Ye filtr, R filtr a G filtr) a SEPIA.
 • ・ Fotoaparát X70 má také funkce vyspělých filtrů. Uživatelé si mohou vybrat z osmi různých uměleckých efektů:
 • Pop Colour klade důraz na kontrast a nasycenost barev
 • Toy Camera vytváří stínované hranice, jako kdyby obrázek byl pořízen dětským fotoaparátem
 • Miniature rozostřuje horní a dolní část snímku a dodává mu tak efekt miniatury
 • Dynamic Tone vytváří živý a vysoký kontrastní efekt
 • Partial Colour uchovává jednu barvu (je možné si vybrat mezi červenou, oranžovou, žlutou, zelenou, modrou nebo temně rudou) a zbytek snímku mění na černobílou barvu
 • Low-Key ztemňuje tóny
 • High-Key zvyšuje jas a snižuje kontrast, aby zesvětlil tóny
 • Soft Focus dodává snímku celkově jemný dojem
 • ・ Funkce násobné expozice (Multiple Exposure) nabízí uživatelům možnost spojit dva různé objekty na jediné fotografii, což je dokonalé řešení pro přidávání osob na fotografie.
 • ・ Poměr stran snímku fotoaparátu může být zvolen z možností 3:2, 16:9, and 1:1 (čtverec) a umožňuje tak použití celé řady fotografických stylů.
 • ・ Fotoaparát má také režim ADVANCED SR AUTO, který umožňuje automatické rozpoznání tváře a scén a který pak optimalizuje ostření, expozici, ISO a další nastavení tak, by bylo dosaženo dokonalého výsledku.
 • Fotografování v nastaveném intervalu je možné v rozsahu až 999 snímků s intervalem od 1 sekundy do 24 hodin.
 • ・ Fotoaparát má zcela nehlučnou elektronickou závěrku, která je schopna dosáhnout expozice až 1/32000 s. Nyní je možné pořizovat fotografie s malou hloubkou pole se široce otevřenou clonou. Protože fotoaparát nemá žádné mechanicky ovládané části, je snazší pořizovat momentky a spících dětí.
 • ・ Dalšími funkcemi je digitální rozdělení snímku (Digital Split Image), která se k přesnému ručnímu ostření
 • a funkce Focus Peaking, která zvýrazňuje vysoce kontrastní oblasti obrysů fotografovaného předmětu.
 • Tyto oblasti mohou být označeny bíle, červeně nebo modře a mohou být vodítkem při fotografování
 • scény, kterou je obtížné zaostřit.
 • *8 Při zvýšené citlivosti.
 • *9 Když je jemný obrázek, který by měl být ostrý, rozostřen při fotografování se zastavením clony.

(4) Intuitivní funkce s dotykovou obrazovkou

 • ・ Dotykový panel fotoaparátu X70, první v řadě modelů X, umožňuje pohodlné a intuitivní používání. Zapnutím nastavení dotykového panelu je možné při fotografování provádět následující operace v rámci režimů fotografování a přehrávání:
 • Režimy fotografování
 • ・Volba oblasti zaostření: Posuňte bod zaostření na zvolené místo klepnutím prstu na LCD monitor.
 • ・Dotykové fotografování: Dotykem zvolte určitý bod, na který se má
 • přístroj zaostři a pak jej vyfoťte.
 • Režimy přehrávání
 • ・Přesun prstem: Posunováním prstu po obrazovce prohlížejte snímky, jeden za druhým.
 • ・Zvětšení dvojitým poklepáním: Dvojitým poklepáním na obrazovku zvětšíte snímek, poklep směřuje na aktivní bod zaostření použitý při fotografování.
 • ・Přetažení: Pohybem prstu přes obrazovku vysunete zvětšený snímek mimo rámeček.
 • ・Roztažení: Položte dva prsty na obrazovku a zvětšete vzdálenost mezi nimi na obrazovce a tím zvětšete snímek.
 • ・Stažení: Je-li zobrazený snímek zvětšený, jeho velikost zmenšíte tak, že umístíte dva prsty na obrazovku a přitáhnete je k sobě *10.
 • ・ Všechny funkce dotykové obrazovky jsou vypnuty, pokud je vypnuté nastavení dotykové obrazovky.
 • *10 Maximální možné zvětšení je velikost původního snímku.

(5) Digitální telekonvertor *11 se třemi nastaveními

 • ・ Jedno tělo, tři objektivy. Pevný objektiv fotoaparátu X70 nabízí zorný úhel 28 mm (ekvivalent 35 mm), ale díky prvnímu digitálnímu telekonvertoru v rámci fotoaparátů řady X si uživatelé mohou také zvolit možnosti 35 mm a 50 mm. Nastavení digitálního telekonvertoru je možné zvolit v menu nebo kontrolním kroužku tubusu objektivu, což uživateli umožňuje rychle zkontrolovat obraz na LCD monitoru před zahájením fotografování.
 • *11 Kvalita snímku může být horší při použití funkce digitálního telekonvertoru. Detekce fáze při AO je účinná pouze ve středu obrazovky. Na zbytku obrazovky je aktivní kontrastní AO.

(6) Systém AF s režimem Zone a Wide/Tracking pro snadné zachycení pohybujících se objektů

 • ・ Systém AF nabízí standardní 49 bodový režim jednoho bodu (Single Point) pro rychlé a přesné ostření a také nové režimy Zone a Wide/Tracking, které využívají větší 77 bodovou plochu k zachycení pohybujících se objektů.
 • ・ Režim Zone umožňuje uživatelům zvolit si zónu 3x3, 5x3 nebo 5x5 ze 77 bodové plochy pro automatické ostření. V průběhu automatického ostření (AF-C)*12, fotoaparát nepřetržitě sleduje předmět umístěný ve středu zóny. Ve středu umístěné zóny 3x3 a 5x3 umožňují rychlejší zaostření díky AF pomocí detekce fáze na senzoru.
 • ・ Režim Wide/Tracking je kombinací širokoúhlého režimu (v průběhu automatického ostření AF-S), kdy fotoaparát automaticky identifikuje a sleduje plochu ostření v oblasti 77 bodů pro automatické zaostření a prediktivního sledovacího režimu Tracking (při automatickém ostření AF-C), který využívá celou 77 bodovou plochu k dalšímu sledování objektu. Tato funkce umožňuje nepřetržité ostření na objekt, který se pohybuje nahoru a dolů, doleva a doprava nebo směrem k a od fotoaparátu.
 • ・ Režim jednoho bodu (Single Point) rozděluje plochu ostření na menší části, aby bylo možné přesně určit vzdálenost k objektu, aby zaostření bylo přesnější. Pracovní rozsah AF pomocí detekce fáze na senzoru funguje při vysoké rychlosti i při nedostatečném osvětlení nebo je-li objekt nedostatečně kontrastní.
 • ・ Fotoaparát je vybaven funkcí detekce očí při automatickém ostření. Tato funkce automaticky detekuje a zaostřuje na lidské oko a umožňuje tak snadné zaostření očí i za obtížných podmínek při fotografování portrétu s velmi široce otevřenou clonou tak, aby bylo možno získat například sil ný efekt rozostření (bokeh).
 • ・ Automatická funkce Makro automaticky aktivuje režim Makro a zachovává při tom rychlost automatického ostření a díky ní není třeba stisknout tlačítko Makro, aby bylo možno vyfotografovat detail. To vám umožňuje přiřadit tlačítko Macro k jiné funkci.
 • ・ Nový optimalizovaný algoritmus automatického ostření zajišťuje plynulejší a přirozenější automatické ostření při záznamu videa.
 • ・ Díky kombinaci dat AF pomocí detekce fáze a automatického ostření, které předvídá pohyb subjektu, je fotoaparát schopen nepřetržitě snímat s funkcí AF-C s rychlostí až cca 8 snímků za sekundu.
 • *12 Systém automatického ostření nepřetržitě zaostřuje, pokud držíte tlačítko závěrky stisknuté napůl.
 • *13 Při nastavení AF-C a CH je plocha ostření pevně stanovena a odpovídá velikosti střední mřížky 3x3 (režim "Single Point" mode), nebo střední mřížky 5x3 (režim "Zone" / "Wide / Tracking”).

(7) Video s vysokým rozlišením se senzorem X-Trans CMOS II

 • ・Pomocí fotoaparátu X70 je možné snímat plynulá videa s vysokým rozlišením rychlostí 60 snímků za
 • sekundu. K dispozici jsou také rychlosti 50, 30, 25 a 24 snímků za sekundu.
 • ・Možné jsou také režimy simulace filmu včetně nejnovější funkce CLASSIC CHROME a přesné nastavení vyvážení bílé.
 • ・Při natáčení videa je možné expozici nastavit ručně. Clonu, rychlost závěrky *14 a citlivost ISO je možné měnit, což umožňuje natáčení filmů s expozicí, kterou si uživatel sám zvolí.
 • ・Vysokorychlostní a vysoce přesné ostření je možné pomocí inteligentního hybridního automatického ostření (Intelligent Hybrid AF), které automaticky přepíná mezi AF pomocí detekce fáze a kontrastním automatickým ostřením podle charakteru scény a to i v průběhu natáčení filmu. Možné je i ruční ostření.
 • ・Je možné použít šest funkcí rozpoznání scény, takže uživatel může natočit nádherná videa.
 • ・Vysoká přenosová rychlost 36 Mbps umožňuje zachytit jemné pohyby s vysokým rozlišením.
 • *14 Při fotografování je možné měnit clonu a rychlost závěrky. Je možné nastavit jen rychlosti závěrky, které jsou vyšší než nastavená rychlost snímání.

(8) Vestavěné Wi-Fi pro natáčení pomocí inteligentního telefonu nebo tabletu *15.

 • ・Pokud si uživatel stáhne bezplatnou aplikaci FUJIFILM Camera Remote do svého inteligentního telefonu nebo tabletu, může využít funkci dálkového ovládání (Remote Control), která poskytuje obrovské možnosti dálkového ovládání přístroje. Tato funkce je skvělá pro pořizování celé řady snímků včetně skupinových fotografií, autoportrétů a zvířat v jejich přirozeném prostředí.
 • ・Fotografie a videa mohou být snadno odesílána do takových zařízení, jako jsou inteligentní telefony, jediným stiskem ovládacího prvku. Obrázky a videa je možné si ve fotoaparátu prohlížet, vybírat a importovat je pomocí inteligentního telefonu a to všech nutnosti zadávat identifikační číslo nebo heslo. Je také možné přidat na snímek informaci o místě, která byla získána inteligentním telefonem nebo tabletem.
 • ・Fotografie mohou být odesílány přímo z fotoaparátu do tiskárny Instax SHARE pro okamžitý tisk fotografií z inteligentního telefonu.
 • ・Je podporována přenosová funkce Wi-Fi Transfer*16, která umožňuje bezdrátové zálohování dat do počítače *17.
 • *15 Android™, inteligentní telefony a tablety, iPhone / iPad.
 • *16 Wi-Fi® je registrovaná ochranná známka spol. Wi-Fi Alliance®.
 • *17 Vyžaduje instalaci bezplatného specializovaného SW “FUJIFILM PC AutoSave” do vašeho počítače.

Prémiová řada příslušenství

 • ・ Kožené pouzdro 「BLC-X70」
 • Stylové pouzdro z opravdové kůže působí příjemně na omak a dokonale se hodí ke klasickému designu fotoaparátu X70. Můžete měnit baterie, aniž byste museli vyjmout fotoaparát X70 z ochranného pouzdra a přístroj je tak pohodlně chráněn. Součástí dodávky je i sladěný ramenní popruh a ochranný textilní obal.
 • ・ Sluneční clona (včetně redukčního kroužku) 「LH-X70」
 • Sluneční clona a redukční kroužek je přesným obrobkem vyfrézovaným z kovu a dodává se jako souprava. Kroužek je také kompatibilní s běžně prodávanými filtry 49 mm.
 • ・ Externí optický hledáček VF-X21
 • Upevňuje se na patici na horní desce nad optickou osu objektivu.  Optický hledáček zajišťuje jasný rámeček pro zorné úhly 28 mm a 21 mm 18 (ekvivalent formátu 35 mm). Jeho součástí je také ochranné semišové pouzdro.
 • *18 Efektivní zorný úhel v případě použití širokoúhlého objektivu WCL-X70.
 • ・ Širokoúhlý objektiv 「WCL-X70*19
 • WCL-X70 je speciální širokoúhlý objektiv, který zvyšuje pevnou ohniskovou vzdálenost cca 0.8x a mění ji tak na 21 mm (ekvivalent formátu 35 mm). Tento objektiv nejen zdůrazňuje perspektivu, je také dokonalý pro zachycení širších pohledů jako například fotografování úzkých míst nebo krajiny. (Předpokládá se, že se na trh dostane na jaře 2016)
 • *19 Na fotoaparátu X70 není možné použít specializované výměnné objektivy WCL-X100 a TCL-X100 řady X100. Plánuje se upgrade firmware pro veřejnost společně s uvedením WCL-X70 na trh – proveďte si laskavě upgrade posledního firmware.

Více informací najdete zde.


Právě vychází
FOTOVIDEO 2021 – číslo 3
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.