Nové předsádky pro objektivy Panasonic
| Rubrika Ostatní příslušenství | |
Moderní kompakty s výměnnými objektivy si mezi současnými fotografy získávají stále větší oblibu. Není divu, díky malým rozměrům je s sebou můžete nosit prakticky všude a výměnné objektivy zase neomezují možnosti kreativního použití. Pokud by vám základní nabídka objektivů připadala přece jen příliš malá, nabízí nyní Panasonic výrazné rozšíření ohniskových vzdáleností i funkcí prostřednictvím atraktivní čtveřice předsádek. Předsádky fungují podobně jako filtry – jednoduše se našroubují na přední stranu objektivu a na displeji se okamžitě projeví jejich efekt.
Prvním modelem je širokoúhlá předsádka DMW-GWC1. Ta prakticky ještě zkracuje nejkratší ohniskovou vzdálenost příslušného objektivu. Lze ji použít v kombinaci s objektivy Lumix G X 14-

Telepředsádka DMW-GTC1 naopak ohniskovou vzdálenost prodlužuje. Je kompatibilní s Lumixem 14-
Třetím modelem je makropředsádka DMW-GMC1. Podobně jako širokoúhlá předsádka je určena pro oba objektivy 14-

Velmi atraktivní využití nabízí i čtvrtá předsádka DMW-GFC1, která z obou zmíněných objektivů udělá rybí oko. Objektiv tohoto typu vyniká ultraširokým ohniskem a hlavně výrazně zkreslenou kruhovou perspektivou. Díky předsádce se úhel záběru zvětší na celých 120 stupňů. Předsádku si jistě oblíbí milovníci nezvyklých efektů, sportovní fotografové, tvůrci působivých panoramat apod.
Všechny předsádky jsou malé, lehké a skladné, práci s nimi zvládne i začátečník. Doporučená maloobchodní cena modelů DMW-GWC1 a DMW-GTC1 činí cca 3500 Kč, předsádka DMW-GMC1 stojí 2500 Kč a DMW-GFC1 4000 Kč. Zájemci se na ně mohou těšit v dubnu 2012.
Chcete vědět víc? Zastavte se u obchodníků v Centru FotoŠkoda!
Staňte se fanouškem FotoVideo na Facebooku tisknout poslat
Diskuze
vstup do diskuse
Celkem: 0 příspěvků

