Základy ovládání fotografických blesků

Publikováno: 1. dubna 2016 | autor Redakce
Základy ovládání fotografických blesků_2

Základy ovládání fotografických blesků

Správné světlo je první předpoklad pro vznik dobré fotografie. Zajímavé světlo může udělat fotografii zcela unikátní. Systémový blesk je jeden z největších pomocníků každého fotografa. Je to příslib dobré fotografie, který se vejde do kapsy. Ale mnoho fotografů systémový blesk nemá rádo a vyhýbá se jeho používání.

Dne 5.4. 2016 od 18:30 budeme vysílat záznam kurzu "ZÁKLADY OVLÁDÁNÍ FOTOGRAFICKÝCH BLESKŮ".

 

Pokud si budete chtít kurz pečlivě nastudovat, doporučujeme si kurz zakoupit. Kurz si může do půlnoci data vysílání zakoupit za 490 Kč, poté bude již za plnou cenu 990 Kč.

Základy ovládání fotografických blesků - Kurz si můžete zakoupit : zde.

Ukážu vám, jak se několika jednoduchými triky promění váš blesk ze zabijáka atmosféry v nenápadného pomocníka. Provedu vás a naučím vás jak se zorientovat ve spoustě nastavení, které současné blesky nabízí.Až se s bleskem spřátelíme, přibereme do party další blesk a začneme opravdu kouzlit.

Co Vás čeká

Na praktických příkladech si postupně ukážeme a vysvětlíme základní funkce systémových blesků a jejich správné nastavení. Vyzkoušíme si nasvícení portrétu, reportáže i produktů pro e-shop. Rozluštíme záhadu kombinace stávajícího světla a světla blesku. Od použití jednoho blesku nasazeném na fotopřístroji přejdeme k práci s volně umístěným bleskem.

Další krok bude použití dvou a více blesků:

  • Jak zařídit aby spolu komunikovali
  • Jak upravit intenzitu jejich záblesku
  • Jak správně vyvážit poměr stávajícího světla ke světlu blesků

Vše bude předvedeno na praktických ukázkách. Velký prostor nechám jako vždy pro vaše dotazy.

Pro koho je kurz určen

Kurz je pro všechny, které zajímá práce se systémovými blesky. Přestože se budu zabývat prací s přístroji Nikon, mnoho informací má univerzální platnost a tak se v kurzu dozví mnoho zajímavých věcí i majitelé jiných značek. Nebude se jednat o „srovnávací test“ ani o PR předvádění značky Nikon. Pochválím blesky Nikon tam, kde mi pomáhají v práci, ale nezatajím ani to, co mi práci ztěžuje.

Lektor kurzu: Eduard Jahelka

Moje krédo profesionálního fotografa je jednoduché: „klient a jeho přání jsou středem vesmíru. Každá fotografie musí v první řadě sdělit divákům to, proč byla pořízena. Správná kompozice a další estetické kvality jsou nedílnou součástí dobré fotografie“. Stejné zásady se držím i jako lektor. Cílem kurzu je vysvětlit studentům a naučit je to, co jim pomůže vyřešit problém, usnadní jim život a zlepší jejich výsledky. Pro kariéru fotografa jsem se rozhodl už na základní škole. Po vystudování SOU- obor fotograf a SOŠ- fotografie jsem získal praxi na mnoha fotografických pracovištích. Nejvíce mne to vždy táhlo ke studiové reklamní fotografii a portrétu. Od roku 1993 mám vlastní fotografické studio. Reference a ukázky z mé práce najdete na mých stránkách ( www.jahelka.com)

Program vysílání

Fotografické kurzy k zakoupení


Právě vychází
FotoVideo - 02/2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.