Kompoziční mřížky v dubnové Fotoporadně Honzy Vojtka

Publikováno: 6. dubna 2016 | autor Redakce
Kompoziční mřížky

Kompozice je velmi důležitým stavebním kamenem každé fotografie. Jakkoli jsou kompoziční principy exaktně matematicky spočítané, jejich podstata souzní s přírodními zákonitostmi a působí na diváka bez ohledu na to, zda je s jejich teorií seznámen či nikoli.

Jaké typy kompozičních mřížek existují? Co je to "princip Fibonacciho posloupnosti"? Jak vypadá "zlatý řez" a "zlatá spirála" a ukázky jejich použití najdete v dubnovém FotoVideo v rubrice Fotoporadna.

Fotovideo 4/2016

Za 11 dní
vyjde nové číslo FotoVideo.
new-magazine.jpg
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.