Kompoziční mřížky v dubnové Fotoporadně Honzy Vojtka

Publikováno: 6. dubna 2016 | autor Redakce
Kompoziční mřížky

Kompozice je velmi důležitým stavebním kamenem každé fotografie. Jakkoli jsou kompoziční principy exaktně matematicky spočítané, jejich podstata souzní s přírodními zákonitostmi a působí na diváka bez ohledu na to, zda je s jejich teorií seznámen či nikoli.

Jaké typy kompozičních mřížek existují? Co je to "princip Fibonacciho posloupnosti"? Jak vypadá "zlatý řez" a "zlatá spirála" a ukázky jejich použití najdete v dubnovém FotoVideo v rubrice Fotoporadna.

Fotovideo 4/2016

Za 1 den
vyjde nové číslo FotoVideo.
FotoVideo 11/2016
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=nc2QdLdmW5cpFxEsclXnIadynDlIYySbP6_by6XveSL.D7/fastid=atemyorgnypsezlmibkyfuqrunno/stparam=mfnngsdlwo/url=https://nikoncashback.cz/cs?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=Cashback
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.