„Ticho“ na pomoc neslyšícím dětem
| Rubrika Výstavy | |
Projekt Percipio theatre show je charitativním projektem realizovaným studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Cílem projektu je získat dostatek finančních prostředků na podporu neslyšících dětí ve Zlínském kraji. Součástí letošního ročníku projektu je prodejní výstava uměleckých fotografií na téma „Ticho".
Slavnostní večer projektu Percipio theatre show proběhne v pátek 21. 5. V 19:30 na 25m bazéně v Lázních Zlín. Důležitou součástí je v letošním roce výstava fotgorafií na téma „Ticho", kterou vytvořili studenti Ateliéru fotografie Fakulty multimediálních komunikací. Šest studentů vytvořilo subor fotografií podle toho, jak oni sami vnímají ticho. „Soubor mých fotografií je založen na jednoduché lidské asociaci zvuku a vizuálního vjemu. Ticho si většinou uvědomíme až ve chvíli, kdy na základě svých vizuálních zkušeností očekáváme zvuk, který nepřichází. Můj soubor Ticho předkládá obrazy k prasknutí naplněné zvukem, ale servíruje k nim jen ticho ve své syrové podobě," okomentovala své fotografie Nikola Tláskalová, studentka druhého ročníku.

Výstava bude k vidění během slavnostního večera v Lázních Zlín, kde budou vybrané fotografie v průběhu večera draženy. Výtěžek z dražby a prodeje fotografií bude stejně jako částka z prodeje vstupenek použita na podporu neslyšících a sluchově postižených dětí Zlínského kraje. Po skončení večera v Lázních Zlín (tedy od soboty 22.5.) bude výstava pokračovat v Galerii Dvanáctka ve 32. Budově Svitu ve Zlíně.

Kromě výstavy fotografií je hlavním bodem programu hra Poprask na laguně v podání Slezského divadla Opava. Herci předvedou tuto hru přímo na vodní hladině bazénu. Mezi hlavními protagonisty hry se představí také herci Lukáš Hejlík (známý především jako Tomáš Meduna ze seriálu Ošklivka Katka) nebo Erik Pardus (strážmistr Zahálka z Četnických humoresek).
Informace o vstupenkách na Percipio na telefonním čísle 603 873 207.
Staňte se fanouškem FotoVideo na Facebooku tisknout poslat
Diskuze
vstup do diskuse
Celkem: 0 příspěvků

