Výstava "Průjezd zakázán" Petra Stillera

Publikováno: 22. prosince 2015 | autor Redakce
Petr Stiller - Průjezd zakázán

Zveme vás na první autorskou výstavu "Průjezd zakázán" nekonvenčního fotografa Petra Stillera.

O Petrovi jste si mohli přečíst v listopadovém vydání FotoVideo. Rozhovor s ním vedla Romana Marie Jokelová. Tímto rozhovorem započal nový dokument No Limits, jehož autorkou je právě Romana.

"Vzhledem k tomu, že mě baví objevovat nové tváře ve světě fotografie, rozhodla jsem se pustit do hledání světa skrytých talentů mezi handicapovanými fotografy. Zrodil se proto dokument nazvaný No Limits, který v jednom roce představí fotografy, pro něž není jejich handicap žádným limitem."Romana Marie Jokelová

Na Petrovu tvorbu se můžete přijtí podívat a podpořit ho

12.1. 2016- 21.2. 2016

TRICAFE - Anenská 3, 110 00, Praha 1

POZOR! Změna otevírací doby kavárny TRICAFE. Otevřeno po-ne 9:00-18:00 hodin


Petr pozoruje a fotí svět kolem sebe z perspektivy svého vozíku či handbiku. Vzhledem ke svému onemocnění může fotit pouze za pomoci spouště, které říká "kousátko", protože jí má ve své puse. Na kole fotí díky svému GoPro fotoaparátu.

Fotografie se pro něj stala komunikačním prostředkem, donutila ho být mezi lidmi, bavit se s nimi a prožívat stejné věci. Díky tomu všemu jsou pro Petra komplikace a značky typu "Průjezd zakázán" výzvami, které zdolává pomocí svého fotoaparátu.

Výstava je prodejní. Petr by si v roce 2016 rád pořídil vlastní handbike, momentálně jezdí na vypůjčeném. Handbike je pro něj stejně důležitý jako fotografie, dává mu týž pocit svobody.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.