Výstava Kristýny Dražanové "Po-city"

Publikováno: 8. března 2016 | autor Redakce
Kristýna Dražanová

Fotografka Kristýna Dražanová vás zve do píseckého Divadle Pod čarou na premiéru své autorské výstavy s příznačným názvem "Po-city".

Jde o kolekci autorčiných fotografií s výrazně autobiografickým kontextem, sérii dvaceti obrazů, jejich předmětem je autorka sama.
Specificky ztvárněný ženský svět se všemi svými příběhy, něžně dravou symbolikou, všudypřítomným erotickým podtextem, je právě oním prožitkem, který si vnímavý divák-milovník skvělé fotografie, prostě nemůže nechat ujít.  

Kristýna je fotografka, která se rozhodla jít svou vlastní cestou. Její schopnost zachycovat své vlastní emoce a prožitky je bezvýhradně výjimečná. Autorka k tomu používá jednoduché prostředky. Jejich intenzita v přítomném obraze je často mimořádně naléhavá. A proto také tak účinná. V jejím díle cítím neuvědomělou přítomnost i vlivy velikánů secese, symbolika zde má své nezastupitelné místo, často jí bývá divák natolik dotčen, aby vzápětí následoval autorčinu myšlenku a přijak tak její pozvání do ženského světa, kde má své místo i on.

Jan Vávra, fotograf a pedagog

Více informací najdete zde.

Právě vychází
Za branou čtvrtstoletí – lednové FOTOVIDEO 2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.