Ještě šest týdnů zbývá do uzávěrky soutěže Red Bull Illume 2016

Publikováno: 15. února 2016 | autor Redakce
-christoph-laue-red-bull-illume.jpg

Už jen šest týdnů bude možné zasílat fotografie do Red Bull Illume Image Quest 2016, světově největší soutěže akčních a dobrodružných fotografií. Až do 31.3. 2016 máte možnost zapojit svoje fotografie a získat tak šanci stát se součástí prestižní fotografické soutěže.

Soutěž nabízí 11 kategorií: Close Up, Energy, Enhance, Lifestyle, Masterpiece by Yodobashi, New Creativity, Playground, Sequence by Sony, Spirit, Wings, Mobile. Nově zařazená kategorie „Mobile“ umožňuje těm, kteří fotí na mobily a tablety zúčastnit se této soutěže a pochlubit se snímky, které měli dosud uloženy pouze ve svých zařízeních. Zamiřte na redbullillume.com a podívejte se na kompletní seznam kategorií.

Snímky bude posuzovat porota složená z 50 fotografických editorů z předních sportovních, lifestylových a fotografických médií.

Jedním z porotců je i šéfredaktor časopisu FotoVideo Rudolf Stáhlich.

Porota vybere 55 nejlepších snímků, včetně 11 vítězů jednotlivých kategorií a celkového vítěze.

„Jsem fascinován, jak jsou fotografové akčních a extrémních sportů schopní vytvářet krásné fotografie ve složitých podmínkách a prostředí“

řekl Amber Matsumoto, porotce Red Bull Illume, fotograf a multimediální manažer Yahoo Sports.„Soutěže jako Red Bull Illume nabízí veřejnosti příležitost skutečně ocenit umění, které tito fotografové vytváří.“

Finálové snímky budou odhaleny na Red Bull Illume Winner Award Ceremony na podzim roku 2016, předtím než začne jejich putovní výstava po hlavních městech a kulturních centrech po celém světě, jako součást unikátní noční foto exhibice. Více o Winner Award Ceremony, odhalení a putovní výstavě najdete během několika týdnů na redbullillume.com.

K dnešnímu dni bylo přihlášeno tisíce fotografií z celého světa. Nicméně zástupci soutěže Red Bull Illume se snaží povzbudit další fotografy, aby nenechali svoje skvělé fotky ve svých počítačích, pevných discích a zapojili se do soutěže. Zbývá ještě šest týdnů, takže všichni mají ještě čas vyrazit a zachytit třeba vítěznou fotku!

Vítězové kategorií budou odcházet s úžasnými fotografickými cenami, jako jsou nejnovější fotoaparáty a fotografické příslušenství. Jestli vás ceny a celosvětová putovní výstava dost nemotivovali, nechte se inspirovat příběhy na redbullillume.com a zjistíte, jak soutěž změnila kariéru bývalých finalistů a vítězů.

Na redbullillume.com najdete více o porotě, cenách, pravidlech, kategoriích a podmínkách.

Právě vychází
FotoVideo - 02/2021
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.