Jak si postavit velké elegantní fotostudio?

Publikováno: 26. února 2016 | autor Redakce
Karol Tomaszewski

Rozhovor s polským fotografem Karolem Tomaszewskim připravil René Tomaides v březnovém FotoVideo.

Karol Tomaszewski patří mezi přední polské reklamní a portrétní fotografy. Má za sebou reklamní kampaně pro značky Procter and Gamble, Nestlé, Wilkinson, Castrol a Škoda Auto. Ve Varšavě nově otevřel jedno z nejelegantnějších fotografických studií Vidoq, v němž fotografuje, ale taky ho pronajímá. Pronikl i do filmové reklamy, režíroval několik televizních reklam.

Co předcházelo vybudování fotografického studia Vidoq? Jak lze tak velký a jistě i drahý prostor udržet do budoucna, aby na sebe studio vydělalo? Jaký byl Karolův nejsložitější fotografický projekt? Co říká na analogovou fotografii a jakou techniku používá nám prozradil v rozhovoru, který najdete v březnovém FotoVideo!

A co by poradil začínajícím fotografům?

"Zkoušet, zkoušet a ještě jednou zkoušet. Nečíst, nechodit na kurzy a workshopy, nesedět na fotografických fórech, na internetu. Sedět ve studiu, pracovat, experimentovat, přestavovat blesky, dělat během fotografování hodně změn, kontrolovat je, opravit a ještě jednou to zkusit znovu."

FotoVideo 3/2016

Za 14 dní
vyjde nové číslo FotoVideo.
new-magazine.jpg
http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry http://gdecz.hit.gemius.pl/lshitredir/id=AutLa_uGUH.Dib0SUx5F04Xzj3fFUWcXST72IrBlqOX.27/fastid=jhpgcaaeirbssjglbzyamdctlhjb/stparam=kmipfwsrwe/url=http://www.nikon.cz/cs_CZ/product/digital-cameras/slr/consumer/d3400?utm_source=ifotovideo.cz&utm_medium=branding&utm_campaign=DSLR_Entry
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.